Yu yläkoulujen joukkueyleisurheilukilpailut

KilpailupaikkaPaavo Nurmen stadion
KarttalinkkiAvaa kartta selaimeen
Kilpailupäivä(t)17.9.2019 klo 9:00 - 17.9.2019 klo 14:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä10.9.2019 klo 10:00
Kilpailun tiedotKisataan 3 henkisin luokkatasojoukkuein tytöillä ja pojilla omat sarjansa
Säännöt
Linkki sääntöihinAvaa tästä
Rajoitukset
Alustava aikataulu
LisätiedotHUOM! LUE TÄMÄ OHJEISTUS TARKKAAN ENNENKUIN ALAT TEHDÄ ILMOITTAUTUMISIA !!!! Oppilaiden nimet on kirjoitettava allekkain (yksi nimi yhdelle riville järjestyksessä etunimi sukunimi). Mikäli osallistujan nimi ei ole selvillä, kirjaa kilpailijalle ns. keksitty peitenimi, ei XXX tai YYY vaan esim. Aku Ankka (ÄLÄ JÄTÄ KILPAILIJASARAKKEITA TYHJIKSI, PEITENIMEN TULEE OLLA JOKAISELLA KILPAILIJALLA ERI) Valitse 1)koulusi 2)sarjalaji 3) kirjoita Joukkueen nimi -kohtaan koulusi nimen lyhenne esim. Pur I 4) kirjaa kilpailijat (3 oppilasta): Jatka valitsemalla uusi sarjalaji ja kirjaa kilpailijat jne. Kirjattuasi kaikki paina lopuksi "TALLENNA". Varmista vielä koululiikkuu etusivulta (ilman ohjelmaan kirjautumista) klikkaamalla ko. kilpailua, että ilmoittautuminen on varmasti onnistunut (ilmoittautuneet koulut/sarjat näkyvät sivun alalaidassa). ÄLÄ KIRJAA VARAMIEHIÄ, KIRJAA OPPILAAN KOKO NIMI EI PELKÄSTÄÄN ETU TAI SUKUNIMEÄ !
Kohderyhmä(t) Yläkoulu

Ilmoittautuneet koulut/joukkueiden kokokoonpanot

7. lk tytöt luokkatasojoukkue, pituushyppy
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurajoLara Lammervo,Shems al Sheik,Helmi Salminen
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluLuostarivuori 2,Luostarivuori 1,Luostarivuori 3
Turun Normaalikoulu yläNorssiIlona Haapakoski,Melisa Pllana,Ksenia Pönniö
Puolalan koulu yläPuoPeppi Puolala,Petra Puolala,Päivi Puolala
Puropellon kouluPurPuris Paula,Puris Pirjo,Puris Petra
Rieskalähteen kouluRieRiina,Riitta,Reija
St OlofsskolanSosA,C,B
SyvälahtiSyvMea Bang,Lisa Heinonen,Rebekka Aaltonen
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluSofia Tuominen,Ella Kämäräinen,Milla Pennanen
Vasaramäen koulu SyrVaskuMaija Vasa,Minttu Vasa,Minna Vasa
Yli-Maarian koulu (yk)YMAMaria Ranne,Venla Viikkilä,Neea Tuominen
7. lk tytöt luokkatasojoukkue, pallonheitto
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka Aurajo 1Bette Hemming,Sowda Mohamed,Alisa Virtanen
Nummenpakka Aurajo 2Enni Haulisto,Venla Toukosalo,Julia Suominen
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluLuostarivuori 5,Luostarivuori 4,Luostarivuori 6
Turun Normaalikoulu ylänorssiAlbulena Ismajli,Sihaam Haji,Hawo Abdirazak
Puolalan koulu yläPuoPiia Puolala,Pinja Puolala,Pihla Puolala
Puropellon kouluPurPuris Paula,Puris Pirjo,Puris Petra
Rieskalähteen kouluRieRie1,Rie3,Rie2
St OlofsskolanSosA,C,B
SyvälahtiSyvEdith Heino,Vilma Kettunen,Minea Ojala
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluVilma Aaltonen,Alexia Hämäläinen,Nella Humalamäki
Vasaramäen koulu SyrVaskuSanna Vasa,Sini Vasa,Siiri Vasa
Yli-Maarian koulu (yk)YMAAnnalina Friman,Nelli Koskinen,Myrmidia Mörönen
7. lk tytöt luokkatasojoukkue, 800m
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurajoElena Eklund,Ilona Niittymäki,Nea Timonen
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluHaavisto,Lietzen,Annunen
Turun Normaalikoulu yläNorssiEmilin Ayelbassa,Iris Wester,Peppi Salo
Puropellon kouluPurPuris Paula,Puris Pirjo,Puris Petra
Rieskalähteen kouluRieRie1,Rie3,Rie2
St OlofsskolanSosB,A,C
Vasaramäen koulu SyrVaskuJanni Vasa,Jaana Vasa,Jenni Vasa
Yli-Maarian koulu (yk)YMAEerika Kuorikoski,Pinja Savunen,Ella Viljanen
8. lk tytöt luokkatasojoukkue, kuulantyöntö
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurajoAlina Vuorinen,Lisa Lindholm,Maija Mäenpää
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluLoikas,Koskinen,Kerttu
Turun Normaalikoulu yläNorssiKristiina Grimbaum,Felicia Ayelbassa,Yllka Mehmeti
Puolalan koulu yläPuoVeera Santanen,Oona Kaskinen,Minttu Laurila
Puropellon kouluPurPuris Paula,Puris Pirjo,Puris Petra
Rieskalähteen kouluRieRie2,Rie1,Rie3
St OlofsskolanSosA,C,B
SyvälahtiSyvJessica Andersson,Eveliina Hörkkö,Kuula Syvälahti
Vasaramäen koulu SyrVaskuMeeri Vaasa,Meri Vasa,Meiju Vasa
Yli-Maarian koulu (yk)YMAHolly Ylitalo,Viivi Saarinen,Kaisa Nõmmik
8. lk tytöt luokkatasojoukkue, korkeushyppy
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka Aurajo 1Helin Bamerni,Minttu Sassa,Vera Lindell
Nummenpakka Aurajo 2Henna Hyppy,Hanna Hoppu,Hilla Hippu
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluLuostarivuori 9,Luostarivuori 8,Luostarivuori 10
Turun Normaalikoulu yläNorssiEsja Hendriks,Saskia Ercanbrack,Erin Gonzalez Caton
Puolalan koulu yläPuoPamela Puolala,Pauliina Puolala,Paula Puolala
Puropellon kouluPurPuris Paula,Puris Pirjo,Puris Petra
St OlofsskolanSosB,A,C
SyvälahtiSyvHelena Koivu,Roosa Helinen,Lotta Ravanti
Vasaramäen koulu SyrVaskuNanne Vasa,Nina Vasa,Ninni Vasa
8. lk tytöt luokkatasojoukkue, 800m
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka Aurajo 1Tinja Pirttikoski,Liisi Moilanen,Elsa Karjalainen
Nummenpakka Aurajo 2Ida Ojala,Venla Koski,Kerttu Ollikainen
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluSinna,Helmi,Julianna
Turun Normaalikoulu yläNorssiClara Bravo Mora,Adna Rozajac,Henriikka Heinonen
Puolalan koulu yläPuoEmma Tuominen,Felicia Malanin,Elsi Tuominen
Puropellon kouluPurPuris Paula,Puris Pirjo,Puris Petra
Rieskalähteen kouluRieRie2,Rie3,Rie1
St OlofsskolanSosB,A,C
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluSaana Vuori,Minttu Kiviniemi,Jaana Pikaro
Vasaramäen koulu SyrVaskuTeija Vasa,Tanja Vasa,Tiina Vasa
9. lk tytöt luokkatasojoukkue, 3-loikka
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka Aurajo 1Ester Stenroos,Meri-Tuuli Toivonen,Sara Nikula
Nummenpakka Aurajo 2Milla Kordelin,Seela Kahala,Enni Ahjosaari
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluLuostarivuori 12,Luostarivuori 11,Luostarivuori 13
Turun Normaalikoulu ylänorssiNhi Ha,Valo Mattsson,Bianca Marin
Puolalan koulu yläPuoPatricia Puolala,Petronella Puolala,Pernilla Puolala
Puropellon kouluPurPuris Paula,Haavisto Ina,Rekonen Inka
Rieskalähteen kouluRieRie2,Matleena,Rie3
St OlofsskolanSosB,A,C
SyvälahtiSyvMailis Toivanen,Meeri Pulliainen,Alli Brander
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluAija Tuominen,Sara Söderlund,Desiree Taavet
Vasaramäen koulu SyrVaskuIida Vasa,Vilma Vasa,Saija Vasa
9. lk tytöt luokkatasojoukkue, keihäänheitto
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurajoJenna Karjalainen,Mi Kalliosaari,Lumi Stratos
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluDaniela,Veera,Siiri
Turun Normaalikoulu yläNorssiLisa Lehti,Madino Hussein,Vlerona Namani
Puolalan koulu yläPuoPirita Puolala,Pilvi Puolala,Pipsa Puolala
Puropellon kouluPurNummelin Viveka,Engblom Säde,Puris Paula
Rieskalähteen kouluRieRie2,Aava,Rie3
St OlofsskolanSosB,A,C
SyvälahtiSyvEvia Koskinen,Elle Pirkanniemi,Hertta Ahonen
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluJulia Udd,Ilona Anttila,Eina Mäkelä
Vasaramäen koulu SyrVaskuInna Vasa,Iina Vasa,Iines Vasa
Yli-Maarian koulu (yk)YMAKerttu Viitakangas,Laura Airo,Anastasia Akkanen
9. lk tytöt luokkatasojoukkue, 800m
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka Aurajo 1Lise-Lotte Lintervo,Immi Vainio,Saana Väihkönen
Nummenpakka Aurajo 2Sofia Laine,Enni Ratu,Sara Karinti
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluSalmi,Laitinen,Ekström
Turun Normaalikoulu ylänorssiAmanda Heino,Venla Laine,Gabriela Andersson
Puolalan koulu yläPuoMiia Puolala,Kiia Puolala,Tiia Puolala
Puropellon kouluPurPuris Paula,Puris Pirjo,Puris Petra
Rieskalähteen kouluRieRie2,Rie1,Rie3
St OlofsskolanSosA,C,B
Vasaramäen koulu SyrVaskuSenni Vasa,Saana Vasa,Sinni Vasa
Yli-Maarian koulu (yk)YMAJulia Rinkinen,Aino Uusipaikka,Hillamari Rantanen
7. lk pojat luokkatasojoukkue, pituushyppy
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJOAjo Neljä,Ajo Kuusi,Ajo Viisi
Luostarivuoren kouluL-VAaro Juhola,Jose Pöyhönen,Jaakko Komi
Turun Lyseon kouluLyseoAleksi Meriö,Frans Ääritalo,Vili Mäkelä
Turun Normaalikoulu yläNORJimi Heinonen,Dzemal Dzebo,Kasper Salmi
Puolalan koulu yläPuolalaEero Sallinen,Oliver Perälä,Igor Ovod
Puropellon kouluPurisMaksim Mosin,Kasperi Lehtonen,Olavi Valta
Rieskalähteen kouluRieskalähdeRisto Ola,Hampton Beach,Mas Tihinen
St OlofsskolanSOSB,A,C
SyvälahtiSyvEemil Aaltonen,Mika Rounas,Eetu Karppinen
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiLeon Uusitalo,Veeti Kuukkanen,Antton Niinikoski
Yli-Maarian koulu (yk)YMAViljami Karonen,Henri Asikainen,Eetu Laurell
7. lk pojat luokkatasojoukkue, kuulantyöntö
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJOAjo Kolme,Ajo Yksi,Ajo Kaksi
Turun Normaalikoulu yläNORAdemi Ardison,Eetu Peltonen,Aapo Savolainen
Puolalan koulu yläPuolalaEemil Skantsi,Niilo Suomi,Matti Kandolin
Puropellon kouluPurisAron Kiviharju,Mohamad Mansour,Ahmed Salem
Rieskalähteen kouluRieskalähdeVille Viking,Ries Kaa,Tomi Sarlinmereu
St OlofsskolanSOSJonas Luotola,Hugo Rosing,Lukas Björklund
SyvälahtiSyvEetu Salo,Viljami Vilen,Wiljami Laakso
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiViljami Paukku,Elias Thabet,Ukko Tättilä
Yli-Maarian koulu (yk)YMAIlkka Kinnunen,Harun Takak,Nuutti Karhapää
7. lk pojat luokkatasojoukkue, 800m
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJOValve Otto,Farhan Mohamed,Ahtola Viljami
Luostarivuoren kouluL-VKuutti Arjonen,Joonatan Davie,Alvar Alanne
Turun Normaalikoulu yläNORBenjamin Virtanen,Twana Azamifar,Eelis Lummaa
Puolalan koulu yläPuolalaKalle Ruottinen,Niklas Mattila,Emil Montin
Puropellon kouluPurisRasmus Minkkinen,Onni Rantala,Aku Aalto
Rieskalähteen kouluRieskaSintto Kuuppa,Varas Lähtö,Otatai Jätä
St OlofsskolanSOSEmil Eriksson,Benjamin Virta,Frans Sandblom
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiYounes Kuchey,Alpo Noponen,Urho Rouna
Yli-Maarian koulu (yk)YMADaniel Saine,Jere Roslakka,Aarni Mäenpää
8. lk pojat luokkatasojoukkue, kiekonheitto
KouluJoukkueOsallistujat
Luostarivuoren kouluL-VVeeti Hytönen,Kasper Salama,Eetu Hytönen
Turun Lyseon kouluLyseoRamin Amirkhani,Kimmi Ngvyen,Johannes Henriksson
Turun Normaalikoulu yläNORMuhamed Dzebo,Aleksi Tikkala,Jonatan Alanko
Puolalan koulu yläPuolalaAlbert Badura,Jimi Knifvsund,Leo Koval
Puropellon kouluPurisRoni Piilinen,Severi Artto,Miika Tolonen
Rieskalähteen kouluRieskalähdeRiento Finland,Reiska Laine,Franz Schubert
SyvälahtiSyvAkseli Silto,Syvälahti Viisi,Syvälahti Nelja
Yli-Maarian koulu (yk)YMANico Valkonen,Roope Hörkkö,Väinö Laakso
8. lk pojat luokkatasojoukkue, korkeushyppy
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJODaniel Lundström,Khalid Dirir,Rasmus Roininen
Luostarivuoren kouluL-VSamu Selonen,Elias Parkkinen,Oskari Suoniemi
Turun Lyseon kouluLyseoValentin Leino,Nikita Djomin,Roman Alvilkin
Turun Normaalikoulu yläNORKalle Lahti,Danar Abdulazeez,Ali Al-Janabi
Puolalan koulu yläPuolalaKalle Niittynen,Riku Uusitalo,Danial Mohsani
Puropellon kouluPurisVili Paloluoma,Eetu Heinonen,Noa Vali
SyvälahtiSyvSyvälahti Kaksi,Syvälahti Yksi,Syvälahti Kolme
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiChristian Carpelan,Lukas Arminen,Eero Uusitalo
8. lk pojat luokkatasojoukkue, 800m
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJOVenni Nauska,Veeti Järveläinen,Pauli Salonen
Luostarivuoren kouluL-VValentin Purosalo,Sisu Moilanen,Aiub Ezzat
Turun Lyseon kouluLyseoNooa Putkuri,Juoksija ,Juho Koivumäki
Turun Normaalikoulu yläNORAtte Purimo,Leevi Nurmi,Eetu Laur Villanen
Puolalan koulu yläPuolalaAarne Autio,Kasper Kouvonen,Franz Virtanen
Puropellon kouluPurisEelis Tarkio,Lauri Röntynen,Joel Tuomola
Rieskalähteen kouluRieskaMävai Toi,Uskomaton Pasta,Parsa Imu
SyvälahtiSyvSyvälahti Seitsemän,Syvälahti Kuusi,Syvälahti Kahdeksan
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiTopi Rintala,Arinze Nyman,Jasper Jalonen
9. lk pojat luokkatasojoukkue, keihäänheitto
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJOAleksi Salminen,Johannes Perälä,Marek Nahkur
Luostarivuoren kouluL-VAapo Kinnunen,Julius Heinonen,Eetu Moilanen
Turun Lyseon kouluLyseoTatu Vienonen,Valtteri Loponen,Veeti Miettunen
Turun Normaalikoulu yläNORBenjamin Mäkinen,Dren Kurti,Alisina Ahmadi
Puolalan koulu yläPuolalaPetteri Kiviranta,Aleksi Isokorpi,Pette Eskola
Puropellon kouluPurisVille Arvo,Atte Mäki,Wille Siren
Rieskalähteen kouluRieskalähdeFender Gibson,Toni Tapio,Miguel Pereira
St OlofsskolanSOSNicke Nurmi,Julius Långbacka,Axel Nylund
SyvälahtiSyvElias Vesala,Julius Blomqvist,Otto Lehtisalo
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiJesse Helminen,Daniel Vuoristo,Tobias Thompson
Yli-Maarian koulu (yk)YMAEemil Viljamaa,Joona Haapanen,Akseli Lahnakoski
9. lk pojat luokkatasojoukkue, 800m
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJOOskari Kivilä,Artturi Aalto-Setälä,Niilo Laine
Luostarivuoren kouluL-VMattus Alaniva,Ville-Veikka Kyytsönen,Jaakko Pihlava
Turun Lyseon kouluLyseoEvert Aalto,Matti Kemppainen,Patrik Koski
Turun Normaalikoulu yläNORKhalid Mashal,Daniel Asforth,Imranullah Hamatyar
Puolalan koulu yläPuolalaMiio-Ossian Ojanen,Kristoffer Koponen,Oliver Zettinig
Puropellon kouluPurisUkko Oliva,Joonas Paananen,Santeri Uusitalo
Rieskalähteen kouluRieskaJesmies Honor,Kellog Kuipal,James Bondage
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiKalle Helkiö,Joonas Ekuri,Akseli Antila
7. lk luokkatasosekajoukkue, sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurajoJenni Koskinen,NeaTimonen,Bette Hemming,Enni Haulisto,Shems al Sheik,Helmi Salminen,Ilona Niittymäki,Lara Lammervo
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluLV16,Jaakko Komi,Aaro Juhola,Eemil Rantala,Alvar Niinikoski,LV10,LV12,LV14,LV15,Joonatan Davie,Jasper Jalonen,Alvar Alanne,Niklas Impivaara,LV9,LV11,LV13
Turun Normaalikoulu yläNorssiEmilin Ayelbassa,Iris Wester,Ksenia Pönniö,Lina Nguyen,Melisa Pllana,Ilona Haapakoski,Nor1,Peppi Salo
Puolalan koulu yläPuo
Puropellon kouluPurisPuris Bolt
Rieskalähteen kouluRieskalähdeRieska kaki,Rieska neki,Jne,Rieska yki,Rieska koki,Rieska Viki
St OlofsskolanSosA
SyvälahtiSyv
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluMilla Pennanen,Ella Kämäräinen,Lily Grönroos,Ashtar Ahmad,Aleksi Meriö,Frans Ääritalo,Oskari Heino,Lenni Heinonen,Sofia Tuominen,Jutta Roivas,Frida Verho,Sonja Lehtonen,Jiachen Hong,Vili Mäkelä,Veikko Koskinen,Daniel Kivi
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiVeeti Kuukkanen,Younes Kuchey,Al Bayadi Ali,Antton Niinikoski,Leon Uusitalo,Urho Rouna,Vili Eskola,Wilber Fomenko
8. lk luokkatasosekajoukkue, sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurajoTinja Pirttikoski,Helin Bamerni,Liisi Moilanen,Emma Norri,Elsa Karjalainen,Laura Rehmonen,Minttu Sassa,Alina Vuorinen
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluSamu Selonen,Aukusti Erola,LV10,LV12,LV14,LV16,Tuomas Toppinen,Kasper Salama,Elias Parkkinen,LV9,LV11,LV13,LV15,Elias Kivelä,Valentin Purosalo,Oskari Suoniemi
Turun Normaalikoulu yläNorssiFelicia Ayelbassa,Clara Bravo Mora,Saskia Ercanbrack,Matilda Vaara,Adna Rozajac,Satya Henttula,Esja Hendriks,Anelise Bucuroaia
Puolalan koulu yläPuo
Puropellon kouluPurisSisko Zimjakova
Rieskalähteen kouluRieskalähdeKaikki Nopeet
St OlofsskolanSosA
SyvälahtiSyv
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluJenna Juvonen,Kseniia Morozova,Susanna Lehto,Minttu Kiviniemi,Roman Alvilkin,Nikita Djomin,Khanh Ngvyen,Ramin Amirkhani,Jing Dua,Mirell Nael,Jaana Pikaro,Saana Vuori,Valentin Leino,Ahmet Hyseni,Niemi Roni,Johannes Henriksson
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiChristian Carpelan,Topi Rintala,Lauri Koivunen,Arttu Mankinen,Jasper Jalonen,Arttu Salonen,Arinze Nyman,Luka Nuorela
9. lk luokkatasosekajoukkue, sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurajoSeela Kahala,Lise-Lotte Lintervo,Ester Stenroos,Immi Vainio,Meri-Tuuli Toivonen,Vilja Rasinkangas,Sara Karinti,Minna Mikkola
Luostarivuoren kouluLuostarivuoren kouluVille-Veikka Kyytsönen,Tuomas Rintala,Mattus Alaniva,LV9,LV11,LV13,LV15,Juuso Leppänen,Aarne Tanner,Aapo Kinnunen,Luukas Virtanen,Lauri Peltola,LV10,LV12,LV14,LV16
Turun Normaalikoulu yläNorssiNhi Ha,Lisa Lehti,Madeleine Rosenqvist,Rumiin Huseen,Vlerona Namani,Bianca Marin,Venla Laine,Talemwa Nayange
Puolalan koulu yläPuo
Puropellon kouluPurisTuuli Spää
Rieskalähteen kouluRieskalähdeVoitto Ko Tiin,Voitto Ko Tiin,Voitto Ko Tiin
St OlofsskolanSosA
SyvälahtiSyv
Turun Lyseon kouluTurun Lyseon kouluAgnieszka Sobczak,Kerttu Kairinen,Desiree Taavet,Julia Udd,Matti Kemppainen,Oliver Grönroos,Leo Holmberg,Juoksija,Ilona Anttila,Sara Söderlund,Peppi Strengell,Aija Tuominen,Wisam Ruponen,Valtteri Loponen,Riku Raunio,Eevert Aalto
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiJoonas Ekuri,Eetu Hakulinen,Jesse Helminen,Petrus Elamo,Mukuna Tegra,Lukas Eloranta,Kalle Helkiö,Daniel Vuoristo
9. lk pojat luokkatasojoukkue, pituushyppy
KouluJoukkueOsallistujat
Nummenpakka AurAJOAkseli Laine,Sampo Särkkä,Johannes Jalonen
Luostarivuoren kouluL-VLauri Peltola,Tuomas Rintala,Max Öunapuu
Turun Lyseon kouluLyseoAndree Vilt,Oliver Grönroos,Wisam Ruponen
Turun Normaalikoulu yläNORJon Ternava,Art Deliu,Artim Mehmeti
Puolalan koulu yläPuolalaArtturi Lehtovaara,Niko Kärkkäinen,Kasimir Jacoby
Puropellon kouluPurisHabibullah Atigullah,Aapo Varjokumpu,Juha Laaksonen
SyvälahtiSyvFelix Savolainen,Joonatan Merenluoto,Pyry Simppula
Vasaramäen koulu SyrVasaramäkiMukuna Tegra,Paulus Elamo,Petrus Elamo
Yli-Maarian koulu (yk)YMAArtturi Laaksonen,Joona Salminen,Casper Kuusto

Koululiikkuu Turku

2016