Koululaisluistelut 4.-6. luokille

KilpailupaikkaParkin tekojäärata
KarttalinkkiAvaa kartta selaimeen
Kilpailupäivä(t)8.2.2019 klo 9:00 - 8.2.2019 klo 14:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä11.1.2019 klo 21:00
Kilpailun tiedotluokkien 4-6 luistelumestaruuskilpailut
Säännöt
Linkki sääntöihinAvaa tästä
Rajoitukset
Alustava aikataulu
Lisätiedot
Kohderyhmä(t) Alakoulu

Ilmoittautuneet koulut/joukkueiden kokokoonpanot

4. luokka pojat harraste, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeusIsak Neovius,Fedja Molin,Anton Kemppainen,Lucas Eriksson,Egil Bjondahl,Carlos Mattsson
Hannunniittu HanHannunniittuElmo Järvenpää,Veeti Ahokari,Alexander Kauppinen,Janne Fey,Timo Murto,Miike Orte,Viljami Uusitalo
Puolalan koulu alaPuolala 4. lk pojatJohannes Rainio 4b,Eemeli Venho 4e,Oskari Kultanen 4e,Väinö Vaarno 4b,Vilho Polari 4b,Onni Virtala 4e
SyvälahtiSyviksen sällitJuho Heikkilä,Emil Nikkola,Elias Govenius,Ervin Homil,Werd Abdulghani
Teräsrautela TerTerisHP 4Kasra Vefai,Jesse Ala-Kauttu,Kalle Huurre
4. luokka pojat kilpa, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeusAdam Heikius,Noah Laapio,William Öhman
Hannunniittu HanHannunniittuEemil Lahti,Matias Hemling,Ossi Alinen
Puolalan koulu alaPuolala 4.lk pojatJoose Kankare 4e
Sirkkalan kouluSirkkala åk 4Theo Grönholm,Jaakko Arifulla,Mathias Ek
Teräsrautela TerTerisKP 4Aaron Peltola,Alvar Kaskinen,Oliver Aittokallio
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenVilho Neste
4. luokka tytöt harraste, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeusIsabella Pellonpää,Cecilia Hentula,Elsa Hanski
Hannunniittu HanHannunniittuViivi Naaranoja,Kiira Ritari,Elli Kirstilä,Michelle Ailus,Isabella Alijagic,Taru Koskinen
Puolalan koulu alaPuolala 4. lk tytötKerttu Syrjäläinen 4b,Ellen Montin 4b
SyvälahtiSyviksen mimmitSara Heikkilä,Vilja Nuoranne,Frida Lillberg
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenEster Wahlstein,Aava Hed,Olivia Lehto,Anastasia Borodina
4. luokka tytöt kilpa, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus Camilla Lundberg,Wilhelmina Saanilehto,Frida Lindblom,Isabella Ramstedt
Puolalan koulu alaPuolala 4. lk tytötNita Artimo 4b,Lilli Parkkali 4b
Sirkkalan kouluSirkkala åk 4 flickorWilma Nylund
5. luokka pojat harraste, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Hannunniittu HanHannunniittuInto Herne,Vili Heikkinen,Kosti Parvinen
Kärsämäki PalKärsämäkiMax Verho
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenJooa Veijalainen,Nooa Heikkilä
5. luokka pojat kilpa, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 5Liam Wennström
Hannunniittu HanHannunniittuAaron Paju,Kasper Suvitie
Kärsämäki PalKärsämäkiViljo Keskitalo,Vili Kähkönen,Matias Ahlgren
Teräsrautela TerTerisKP 5Isak Pelkonen,Werner Wesanko
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenPerttu Karjalainen,Erik Mustajärvi,Hugo Koskela
5. luokka tytöt harraste, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 5Edith Paulig,Nicole Mesa
Hannunniittu HanHannunniittuVenla Maunuvaara,Venla Heinonen,Elli Ylismäki
Kärsämäki PalKärsämäkiMelina Kyynäräinen
5. luokka tytöt kilpa, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Hannunniittu HanHannunniittuAino Tähtinen
Kärsämäki PalKärsämäkiCeline Lucas
Sirkkalan kouluSirkkala åk 5Nea Dahlqvist,Sofie Tenho,Saga-Louise Maxenius
6. luokka pojat harraste, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 6Elmer Mattsson,Emil Siro,Anton Östermark
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenEmil Aaltonen,Viljami Vilen,Jere Mäkirinta,Toivo Lempinen
6. luokka pojat kilpa, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 6Emil Ernroth,Oliver Ginström
Puolalan koulu alaPuolala 6.lk pojat Severi Leinonen 6b,Juuso Veranen 6a,Nooa Aalto 6b,Eemil Alanko 6a,Ville Vänni 6a
Sirkkalan kouluSirkkala åk 6Arttu Sundström,Nico Laihinen,Emil Fonselius
Teräsrautela TerTeris KP 6Valtteri Laiho,Aatos Koivu
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenTuukka Mehtomaa,Sylvester Wallinkoski,Onni Malminen
6. luokka tytöt harraste, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Kärsämäki PalKärsämäkiLily Grönroos
Teräsrautela TerTeris HT 6Vilhelmiina Tantarimäki,Ella Kaskinen,Livia Aittokallio,Ellen Kurki,Aino Kaattari
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenSofia Henttula,Ava Suoraniemi,Vilja Kari,Viola Wainio,Sara Kalske
6. luokka tytöt kilpa, Luistelu
KouluJoukkueOsallistujat
Kärsämäki PalKärsämäkiOona Kemppainen
Puolalan koulu alaPuolala 6.lk tytötLotta Terho 6c
Sirkkalan kouluSirkkala åk 6 Vilma Avola,Ellen Norrena

Koululiikkuu Turku

2016