Yu 6. -luokkien joukkueyleisurheilukilpailut

KilpailupaikkaKupittaan urheiluhalli
KarttalinkkiAvaa kartta selaimeen
Kilpailupäivä(t)9.10.2018 klo 9:00 - 9.10.2018 klo 14:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.9.2018 klo 23:00
Kilpailun tiedotJoukkueyleisurheilukilpailut
Säännöt
Linkki sääntöihinAvaa tästä
Rajoitukset
Alustava aikatauluHuom! Ilmoita yhteiskuljetustarve ilmoittautumisten yhteydessä kohtaan ilmoittautumisten lisätiedot. Merkitse kuljetukseen osallistuva henkilömäära (oppilaat + opettajat).
LisätiedotKirjoita I ja II joukkueet omiin valintaikkunoihin. Järjestyksessä etunimi sukunimi (ei varamiehiä). Yksi nimi riville. Toimi näin: Valitse sarja ja kirjoita Joukkueen nimi -kohtaan esim. Aun I. Osallistujien nimet allekkain kukin omalle riville. Valitse toistamiseen sarja ja kirjaa II joukkueen osallistujat.
Kohderyhmä(t) Alakoulu

Ilmoittautuneet koulut/joukkueiden kokokoonpanot

6. lk luokkasekajoukkue, joukkue 3-ottelu isot koulut / keihäs, pituus, 60m
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeusTiger Harewood,Kasper Pikkarainen,Hedda Aaltonen,Erica Höglund,Anna Henriksson,Amelie Tallinder,Natanael Lindfors,Lukas Grankull,Lukas Björklund,Silvia Vilska,Julia Pihlström,Maya Lervik,Elmer Mattsson,Benjamin Kallio
Haarlan kouluHaarlan kutosetMarkus Sakkara,Santeri Holmberg,Samuel Juup,Lukas Böckerman,Jan-Matias Takala,Leo Nyström,Emil Piekkala Ramirez,Nikolas Saarinen,Valtteri Rakkolainen,Mico Jyrinki,Hermanni Hautamäki,Jussi Tuomisto,Daniel Dibak,Vili Paalasmaa
Haarlan kouluHaarlan kuutoset /2Bertta Ilmanen,Helmi Vähäkangas,Heidi Auranen,Rosa Kyyhkynen,Edith Heino,Fatima Hashim Marza,Arazou Hashemi,Anni Riikonen,Siiri Havisto,Helli-Noora Aaltonen,Juan Al-Sultani,Silja Ruuhimäki,Isla Niemelä,Laura Veteläsuo
Hannunniittu HanHanttarin kutosetEero Honkala,Rafil Al-Shahrablee,Martin Öige,Pyry Vilhunen,Helen Averson,Jessica Haavisto,Usva Kortelahti,Niko Rantonen,Kasper Hassel,Wertti Lintervo,Lara Lammervo,Anniina Fey,Helmi Salminen,Venla Toukosalo
Hepokullan kouluHepokultaKasper Karvonen,Vilho Luotonen,Sten Eric Suvi,Maija Männistö,Aada Nyyssönen,Tommi Öberg,Eemeli Kauti,Sofia Kinnunen,Ulrica Lehtonen,Emma Korpela
Ilpoisten kouluIlppariLivia Battilana,Melody Farzad,Milja Markula,Aliisa Suomi,Ilmari Kunttu,Kalle Oksman,Eemil Rantala,Kaisla Kilpi,Oona Kivelä,Viivi Kieleväinen,Niklas Kovanen,Alvar Alanne,Viljami Bachmann,Ismael Kasseh
Turun Normaalikoulu alaNorssiEmma Taipale,Jonne Hovi,Dzemal Dzebo,Aapo Savolainen,Cuskic Sabahudin,Anesa Hajrullahi,Ennu Jalonen,Emma Taipale,Jonne Hovi,Dzemal Dzebo,Aapo Savolainen,Cuskic Sabahudin,Anesa Hajrullahi,Ennu Jalonen,Sihaam Haji,Fardullah Mangal,Albin Ferati,Ardison Ademi,Helen Tran,Melisa Pllana,Milla Laine,Sihaam Haji,Fardullah Mangal,Albin Ferati,Ardison Ademi,Helen Tran,Melisa Pllana,Milla Laine
Nummenpakka NumNummenpakan koulu TEAM 6Anni Moilanen,Shems al Sheik Kazal,Lidia Kumpuvuori,Aaro Korhonen,Anton Erkkilä,Kevin Pham,Jesse Hämäläinen,Meryem Ates,Viola Salo,Emilia Leppä,Fatou Faal,Elias Kirla,Nesim Kostanica,Musab Ahmed
Pansion kouluPansion PullistusNazanin Hoseini,Julia Trzcinska,Lilja Härö,Adrian Beniak,Younes Kuchey,Jere Tikkalahti,Zainab Abi Mosleh,Ronja Arvonen,Roleen Shikhou,Sarah al-Lami,Leon Uusitalo,Ali Al-Karagoly,Valtteri Mattila,Jimi Heinonen
Puolalan koulu alaPuolala1Venla Pohjola,Emil Montin,Eemil Alanko,Onni Lehtimäki,Nooa Aalto,Alina Vaarno,Helmi Ahola,Metti Moilanen,Elisa Knuutila,Otso Juvonen,Chuanyu Liu,Aapo Boström,Anila Niemelä,Wendla Närvä
Puolalan koulu alaPuolala2Elias Haapalainen,Edgar Seferyan,Eero Sallinen,Igor Ovod,Ebba Laakso,Ella Seikola,Jade Suokas,Matti Kandolin,Otso Kauhanen,Niklas Mattila,Jemina Leppämäki,Lotta Terho,Jelizaveta Huhtala,Emilia Pakkanen
Pääskyvuoren kouluPääskyvuoriVenny Nieminen,Iris Wester,Unna Honka,Ella Toivanen,Santeri Tenhunen,Joni Kartimo,Otto Altimir,Nea Timonen,Milla Pennanen,Essi Ruohonen,Salem Ali,Samuli Lahermaa,Tuomas Puputti,Aatu Järvenpää
Raunistula RauRaunistula 6.lkTomi Kuusisto,Elias Hytönen,Jesper Nikander,Juhana Kangas,Viveka Salminen,Julia Tikkanen,Rauha Reväsmäki,Veikko Rauhanen,Daniel Petre,Konsta Seppänen,Meri-Tuuli Hautala,Heta Korhonen,Viola Salminen,Ada Riquelme
Sirkkalan kouluSIRVilma Avola,Ellen Norrena,Lotta Lindroos,Benjamin Joonas,Lenni Karrento,William Perho,Felix Forsman,Fia Casagrande,Isabel Björklöf,Judit Lindén,Cecilia Rönnlund,Emil Eriksson,Aron Irmola,Oliver Malkamäki
SyvälahtiSyvälahden kouluLucas Kyllönen,Eemil Hörkkö,Aada Koskela,Aava Hörkkö,Elsa Hermelin,Inka Willman,Nino Nurmio,Atte Pohjanjoki,Joel Hakkila,Sofia Saarela,Lilia Toivonen,Nimo Ali,Toni Linjos,Arttu Pekkala
Teräsrautela TerTeräsrautelaJimi Karjaluoto,Emil Kitinoja,Rico Stenberg,Vilhelmiina Tantarimäki,Aava Metsävuori,Veera Mäkinen,Aino Kaattari,Aatos Koivu,Niko Myllynen,Kasper Lund,Rasmus Röppänen,Ellen Kurki,Elsa Kallio,Sofia Holmqvist
Turun Lyseon kouluTurun LyseoTuominen Sofia,Laaksonen Janni,Paramonova,Karami Mehrad,Kivi Daniel,Jaavamo Jonne,Roivas Jutta,Kankare Rosa,Ahmeti Mailinda,Ahmad Ashtar,Heinonen Lenni,Shkreta Adrian,Gubovci Durim
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 6Kerttu Kulmala,Unnaveera Hämäläinen,Liisi Kolkkanen,Antton Niinikoski,Wilber Fomenko,Jiri Mäntylä,Viljami Paukku,Anni Harilainen,Maija Grönholm,Camilla Paganus,Aurora Salo,Aleksi Tammisto,Onni Helen,Reda Bakkar
Vähä-Heikkilä VähVähisSaara Fahlbom,Wilma Onnela,Kaisla Vahala,Oona Jokiaho,Otto Huhtala,Tony Grönqvist,Aleksi Ylitalo,Vilma Kettunen,Sanelma Kantola,Lilja Kronström,Matias Hentula,Pekka Orpo,Aaro Lukkarinen
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenPaola Reunanen,Jessica Karling,Fiia Saipa,Elias Lähdesmäki,Tuukka Mehtomaa,Viljami Vilen,Vili Tähkäpää,Viivia Venäläinen,Mea Bang,Ava Suoraniemi,Anni Toivonen,Otto Salo,Eemil Aaltonen,Eino Nyman
6. lk luokkasekajoukkue, joukkue 3-ottelu pienet koulut / keihäs, pituus, 60m
KouluJoukkueOsallistujat
Kähärin kouluKÄHÄRIOtso Hentula,Ilkka Koski,Essi Gustafsson,Vellamo Tuomaala,Anssi Lehtonen,Felix Veko,Marianelle Gumolon,Cecilia Degenhardt
Luolavuori isot luokatLuo6Rasmus Minkkinen,Carmen Welling,Emilia Raita,Amos Bahati,Sara Elomäki,Paula Hällfors,Panu Hakamäki

Koululiikkuu Turku

2016