Yu 4. -luokkien joukkueyleisurheilukilpailut

KilpailupaikkaKupittaan urheiluhalli
KarttalinkkiAvaa kartta selaimeen
Kilpailupäivä(t)11.10.2018 klo 9:00 - 11.10.2018 klo 14:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä25.9.2018 klo 23:00
Kilpailun tiedotJoukkueyleisurheilukilpailut
Säännöt
Linkki sääntöihinAvaa tästä
Rajoitukset
Alustava aikatauluHuom! Ilmoita yhteiskuljetustarve ilmoittautumisten yhteydessä kohtaan ilmoittautumisten lisätiedot. Merkitse kuljetukseen osallistuva henkilömäära (oppilaat + opettajat).
LisätiedotKirjoita I ja II joukkueet omiin valintaikkunoihin. Järjestyksessä etunimi sukunimi (ei varamiehiä). Yksi nimi riville. Toimi näin: Valitse sarja ja kirjoita Joukkueen nimi -kohtaan esim. Aun I. Osallistujien nimet allekkain kukin omalle riville. Valitse toistamiseen sarja ja kirjaa II joukkueen osallistujat.
Kohderyhmä(t) Alakoulu

Ilmoittautuneet koulut/joukkueiden kokokoonpanot

4. lk luokkasekajoukkue, joukkue 3-ottelu isot koulut / pallo, pituus, 60m
KouluJoukkueOsallistujat
Moision koulu4AAleksi Halme,Uuno Paasio,Teemu Varjonen,Eemil Luukkainen,Emmi Kankare,Ilona Peromaa,Ruth Tuppurainen,Verneri Lehtonen,Väinö Raittila,Tran Dahn,Nea Kallioinen,Emmi Leino,Sofia Tienpää,Mea Stigel
Moision koulu4bJoona Ristimäki,Julius Ylitalo,Jemina Juutinen,Emmi Poskiparta,Janna Ruuska,Markua Ali- Raatikainen,Teo Kivimäki,Arttu Rutonen,Siiri Hanttu ,Olivia Leppänen,Aino- Maria Pulkkinen,Janette Ruuska,Elmeri Talvitie,Iiro Peltola
Haarlan kouluHaarlan nelosetRasmus Laine,Jooa Jaakonaho,Valtteri Roine,Camilla Aaltonen,Linnea Böckerman,Siiri Tyrni,Alisa Ojanen,Timi Paalasmaa,Noel Anttila,Viljami Ojalehto,Amanda Kakko,Nea Niemi,Niina Petterson,Linnea Roine
Hannunniittu HanHanttari track & fieldOlli Stålstedt,Ilari Koskinen,Eetu Norri,Siiri Koskela,Aino Karvinen,Saara Pakomäki,Stella Vire,Eemil Lahi,Väinö Kosunen,Miike Orte,Onni Vallin,Jessica Reunanen,Mia Oksanen,Elsa Krogerus
Hepokullan kouluHepokultaMikael Kärkkäinen,Jerry Kotajärvi,Joanna Lepistö,Lisandra Suvi,Olivia Linno,Jami Lehtimäki,Rasmus Niemi,Konsta Vaihi,Saga Salonen,Fredrica Lehtonen
Ilpoisten kouluIlppariMaija Berg,Aliisa Kunttu,Emmi Pitkänen,Ahmad Atigullah,Topias Tuominen,Miska Iljin,Aatos Nordling,Maija Räsänen,Eva Gashi,Suhaila Aden,Isabel Lindholm,Lasse Sellman,Karen Naseri,Joonatan Venäläinen
Kärsämäki PalKärsämäkiIisa Elo,Ida Lehto,Peppi Rautio,Santeri Liikanen,Kaapo Linden,Eetu Airaksinen,Valtteri Lehtinen,Lydia Olsbo,Rosa Karlsson,Netta Porkkala,Emma Helsten,Ali Tokgöz,Oliver Lumiaho,Pekka Rautio
Turun Lyseon kouluLyseoSjöblom Erica,Peci Diart,Manner Romeo,Abdullahi Nuur,Basiem Basam,Abdiraham Sahra,Arsenio Hanna,Jokela Eimi,Saarto Stella,Fazliu Leo,Nasraddin Redir,Hilal Hamudi,Väinölä Nella
Luostarivuori MarMartin nelosetSara Söderlund,Enni Susi,Nuppu Niemi,Mimosa Salama,Oliver Kyllönen,Tuomas Arvelmo,Albin Huvila,Reino Saivosalmi,Jasmiina Laitinen,Ilona Virtanen,Alina Rantala,Julius Vermanen,Leevi Lakanmaa,Lenni Haavisto
Turun Normaalikoulu alaNorssiAlmir Matoshi,Andi Tuomi,Daniar Morati,Wafa Mangal,Arisa Tahiti,Vivi-Sofia Mikkola,Linnea Österbacka,Oskari Suomalainen,Bleonit Jashari,Lorent Bekolli,Karzan Amen,Alva Hendriks,Ekaterina Samaricheva,Leoneta Ibrahimi
Nummenpakka NumNummenpakan koulu TEAM 4Nea Veiro,Hajaad Hussein,Aliina Frusti,Eetu Leppä,Mikko Hokkanen,Tiitus Glad,Niilo Stauffer,Amanda Kirla,Helmi Vuorinen,Jannat Kahdim,Kerttu Oksa,Daniel Vanhanen ,Muhammed Ates,Markus Hokkanen
Pansion kouluPansion PullistusSindi Ngamlun,Maria Ivannikova,Minna Heinonen,Ibrahim Shaikho,Onni Niemi,Jesse Murto,Severi Jousniemi,Ida Noca Correia,Malwina Brzozka,Meeri Vaara,Kaother Al-Karagoly,Hamza Haggui,Oskar Kastein,Sisu Timonen
Puolalan koulu alaPuolala1Raisa Hakola,Kerttu Tunturi,Lilli Parkkali,Juuso Pitkänen,Ben Milner,Väinö Vaarno,Johannes Rainio,Aurora Arola,Alina Olander,Nita Artimo,Arina Blomfeldt,Eetu Marjoniemi,Mauno Saarnilehto,Aatos Koskelainen
Puolalan koulu alaPuolala2Vilho Polari,Saaga Richert,Ilse Ketola,Ellen Montin,Isabella Viherkoski,Joose Kankare,Jooa Nikkanen,Hemmo Valtonen,Lotta Nummenmaa,Rihanna El-Mahgary,Milena Baumgertner,Aaron Soukka,Matias Hummelin,Patrick Lehtinen
Pääskyvuoren kouluPääskyvuori 4ABEmmi Paavolainen,Stella Salmi,Linnea Nurmi,Aaro Sonck,Sisu Salminen,Daniel Tran,Samantha Reijo,Mirella Raita,Essi Niittymäki,Ilona Jämsén,Joona Nikula,Martti Hämäläinen,Weeti Nylund,Noel Niemi
Raunistula RauRaunistula 4lk.Karola Enroth,Inkeri Vuorinen,Hilla Riitahaara,Konsta Oivukka,Oiva Helmiö,Kasper Koivumäki,Eelis Nurmi,Oona Kalliala,Hanne Esendi,Aida Koskinen,Veera Rutanen,Valtteri Lammi,Asla Koskela,Viljo Mattila
Sirkkalan kouluSirkkala kouluVera Granberg,Emil Krogell,Filip Aaltonen,Rasmus Engström,Oscar Neovius,Cecilia Nurmi,Mette Vilppu,Saimi Karppi,Ellen Rönnberg,Oliver Gers,Jaakko Arifulla,Amilcar Jungar,Sienna Hundeshagen,Hilda Törnroos
Cygnaeuksen kouluTeam CynkkanFredrik Holmberg,Jessica Nila,Vendela Hagström,Lotta Luotola,Isabella Pellonpää,Emil Seppälä,William Öhman,Adam Heikius,Saga Wahlroos,Emma Nygård,Malin Saarto,Carlos Mattsson,Noah Laapio,William Vuorinen
SyvälahtiTeam Syvälahti 1Oliver Nikkola,Juho Heikkilä,Werd Abdulghani,Vilja Nuoranne,Josefiina Tenovuo,Aino Silfver,Nanna-Johanna Saariketo,Elias Govenius,Emil Nikkola,Frans Hirvonen,Daniil Kivelev,Sara Heikkilä,Melissa Erwe,Anni Harjulahti
Teräsrautela TerTerisErika Hauhia,Inga Palhus,Veera Samppala,Viola Vainio,Alvar Kaskinen,Jesse Ala-Kauttu,Arttu Kurki,Tove Mäkelä,Mona Käki,Lotta Helberg,Oliver Aittokallio,Kalle Huurre,Kasra Vefai,Aaron Peltola
Vasaramäen koulu LehVAS 4Akseli Jalonen,Teo Liuska,Onni Rauhaniemi,Fiona Heinonen,Hertta Lehtonen,Jasmin Suominen,Hilla Kumara,Paolo Casagrande,Miro Kokkola,Miro Rantala,Khaled Youssoufi,Viivi Kivi,Fiona Poikonen,Nelli Nikoskelainen
Vähä-Heikkilä VähVähisAlpo Vasseur,Onni Viikari,Dan Gebreyohannes,Hanna-Liisa Esnar,Amanda Soini,Peppi Turvanen,Helmi Koivumäki,MIkael Mäki,Lucas Boulanger,Urho Kallionpää,Kristian Reinilä,Lilia Rouna,Pilvi Teelmäki,Emilia Isotalo
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenAnnu Kilpi,Veera Knuutila,Emilia Koskela,Mette Ahonen,Henrik Ohlsson,Iiro Lehtisalo,Vilho Neste,Anastasia Borodina,Helmi Laustola,Sara Mattila,Nooa Salmi,Chengze Du,Eero Laine,Eemil Jokioinen
4. lk luokkasekajoukkue, joukkue 3-ottelu pienet koulut / pallo, pituus, 60m
KouluJoukkueOsallistujat
Hannunniittu HanHannunniittu MalmMuheimen Al-Emara,Daniel Koskinen,Sanni Peippo,Medina Lapo,Veeti Ahokari,Kris-Anders Õige,Jessica Lepistö,Rianna Virtanen
Kähärin kouluKÄHÄRIInto Klen,Vilho Vuori,Liisa Veijalainen,Vanamo Tuomaala,Rasmus Heikkilä,Elias Laaksonen,Siiri Äänismaa,Venla Manner
Luolavuori isot luokatLuo4Harry Kojonkoski,Sisu Mitikka,Ida Grönroos,Sofia Söderman,Oliver Bastman,Veikka Syrjä,Linda Laine,Tuulia Hedberg
Teräsrautela SuiSuikkilaMartta Kallonen,Vili Jaakkola,Joonas Pettinen,Helena Lindepuu,Raoni Salman,Joel Rouhikko,Ella Mäkelä,Aura Hellström
Vähä-Heikkilä UitUittamoVeera Lehtonen,Sonja Ylitalo,Konsta Vahala,Iivari Kuusilehto,Laila Larkovuo,Milla Tuohi,Sampo Mialon,Aarne Orell

Koululiikkuu Turku

2016