Viestikarnevaalit, alak.

KilpailupaikkaPaavo Nurmen stadion
KarttalinkkiAvaa kartta selaimeen
Kilpailupäivä(t)29.5.2018 klo 9:00 - 29.5.2018 klo 13:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä15.5.2018 klo 15:20
Kilpailun tiedotJuostaan alakoulujen sukkulaviestit ja joukkuemaastojuoksukilpailut sekä käydään koulujen välinen kannustusjoukkuekisa, jossa kaikki koulut ovat mukana ilman erillistä ilmoittautumista.
Säännöt
Linkki sääntöihinAvaa tästä
Rajoitukset
Alustava aikataulu
LisätiedotHUOM! Oppilaiden nimet on kirjattava allekkain (jokainen nimi omalle riville, järjestyksessä etunimi -sukunimi). Käytä entteriä! Älä ilmoita/kirjaa varahenkilöitä! Mikäli oppilaan nimi ei saa esiintyä internetissä, kirjaa hänelle keksitty nimi, jolla hän esiintyy koko kilpailun ajan sekä tuloksissa.
Kohderyhmä(t) Alakoulu

Ilmoittautuneet koulut/joukkueiden kokokoonpanot

1. lk luokkasekajoukkue, Sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Pansion koulu1b
Cygnaeuksen kouluBraheskolan åk 1Sundqvist Rasmus ,Sarlin Linus,Hämäläinen Ada,Sjöqvist Alva,Hanski Linnéa ,Ketonen Casper,Mattsson Vincent ,Nylund Daniel,Lundin Isabelle,Engström Elsa
Haarlan kouluHaarlan ykköset
Hannunniittu HanHannunniittu
Hepokullan kouluHEP1
Ilpoisten kouluIlppari 1
Jäkärlän kouluJäkärlä 1.lkAada Virtanen,Alma Snell,Ibrahim Alhasan,Veeti Mäenpää,Luca Junnila,Aada Uttula,Emilia Kirvelä,Essi Iivonen,Noah Santos,Jose Keronen
Kähärin kouluKähäri 1lk
Luolavuori isot luokatLuo1
Luostarivuori MarMar/1
Moision kouluMoi
Nummenpakka NumNummi
Puolalan koulu alaPuolala 1.lk 1b1b,1b,1b,1b
Pääskyvuoren kouluPää
Raunistula RauRaunistula 1a1a,1a,1a,1a,1a,1a,1a,1a,1a,1a
Sirkkalan kouluSirkkala skolaAlvi Karppi,Jonas Yrjas,Lucas Nylund,Albin Valli,Kasper Kvarnström,Linda Österholm,Maia Vilppu,Brianna Holm,Nea Rendon,Wilma Hagström
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 1
Topeliuksen koulu alaTOP ykkösetTop 1,Top1,Top1,Top1,Top1,Top 1,Top1,Top1,Top1,Top1
Vähä-Heikkilä UitUittamo
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 1a
Vähä-Heikkilä VähVähis
Wäinö Aaltosen kouluWäinö Aaltonen
3. lk luokkasekajoukkue, Sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Puolalan koulu ala3a3a,3a,3a,3a,3a,3a,3a
Pansion koulu3b
Haarlan kouluHaarlan kolmoset
Hannunniittu HanHannunniittu
Hepokullan kouluHEP3
Ilpoisten kouluIlppari 3
Jäkärlän kouluJäkärlä 3.lkMiisa Käräkkä,Sofia Snell,Nita Jussila,Corron Raddon,Aleksanteri Arppe,Jemina Udd,Ella Vehanen,Peter Santos,Aleksi Sundell,Nico Mäenpää
Kähärin kouluKähäri 3lk
Lausteen kouluLauste 3a
Luolavuori isot luokatLuo3
Luostarivuori MarMar/3
Moision kouluMoi
Nummenpakka NumNummi
Pääskyvuoren kouluPää
Raunistula RauRaunistula 3maOona Kalliala,Iida Rajavaara,Veera Muroke,Otso Löytömäki,Heikki Pirilä,Karola Enroth,Iiris Muroke,Valtteri Lammi,Konsta Oivukka,Ahti Reväsmäki
Sirkkalan kouluSirkkala skolaJulia Lundberg,Edwin Alander,Oliver Gers,Zaki Abdi,Julia Sandqvist,Sienna Hundeshagen,Emil Krogell,Fiona Aurén,Philip Aaltonen,Sara Willberg
Teräsrautela TerTeris 3
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 3
Topeliuksen koulu alaTopeiusTop 3,Top 3,Top 3,Top 3,Top 3,Top 3,Top 3,Top 3,Top 3,Top 3
Vähä-Heikkilä UitUittamo
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 3a
Vähä-Heikkilä VähVähis
Wäinö Aaltosen kouluWäinö Aaltonen
4. lk luokkasekajoukkue, Sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Pansion koulu4a
Puolalan koulu ala4b4b,4b,4b,4b,4b,4b,4b,4b,4b,4b
Haarlan kouluHaarlan neloset
Hannunniittu HanHannunniittu
Hepokullan kouluHEP4
Ilpoisten kouluIlppari 4
Jäkärlän kouluJäkärlä 5.lkJoonas Männistö,Akseli Kettunen,Nikolai Arppe,Ilona Helenius,Essi Yli-alho,Emmi renman,Joose Kattelus,Santeri Suovanen,Awa Aholainen,Linda Sundell
Kähärin kouluKähäri 4lk
Lausteen kouluLauste neloset
Luolavuori isot luokatLuo4
Luostarivuori MarMar/4
Moision kouluMoi
Nummenpakka NumNummi
Pääskyvuoren kouluPää
Raunistula RauRaunistula 4aLeevi Eklund,Enrico Laukkarinen,Lauri Pajunen,Fiona Bergström,Ella Sivil,Betta Bergström,Artturi Keisala,Aapo Seppänen,Aida Gaye,Iida Koskinen
Sirkkalan kouluSirkkala skolaAmanda Vuori,Alexandra Niemi,Sofie Tenho,Albert Sjöholm,Melvin sandberg,Ada Aaltonen,Nea Dahlqvist,Aron Engström,Eric Hyvönen,Lenni Hyvönen
Teräsrautela TerTeris 4lk
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 4
Topeliuksen koulu alaTopelius4AEmma Nieminen,Hertta Tuominen,Niilo Virtanen,Ossi Topelius,Veeti Latva,Eeva Topelius,Lumia Koistinen,Ilona Varke,Onni Eriksson,Aleksi Julkunen
Vähä-Heikkilä UitUittamo
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 4a
Vähä-Heikkilä VähVähis
Wäinö Aaltosen kouluWäinö Aaltonen
5. lk luokkasekajoukkue, Sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Pansion koulu5a
Puolalan koulu ala5b5b,5b,5b,5b
Haarlan kouluHaarlan vitoset
Hannunniittu HanHannunniittu
Hepokullan kouluHEP5
Ilpoisten kouluIlppari 5
Jäkärlän kouluJäkärlä 5.lkLilli-Lotta Snell,Fahmo Abshir,Oona Triipponen,René Vuorio,Aarni Mäenpää,Nelli Koskinen,Kia Lenkkeri,Maksim Mosin,Mikko Paasikivi,Mikael Toivonen
Kähärin kouluKähäri 5lk
Kärsämäki PalKärsämäki5
Lausteen kouluLauste vitoset
Luolavuori isot luokatLuo5
Luostarivuori MarMar/5
Moision kouluMoi
Nummenpakka NumNummi
Pääskyvuoren kouluPää
Raunistula RauRaunistula 5lk.2,4,6,8,10,1,3,5,7,9
Sirkkalan kouluSirkkala skolaDeqa,Frida,Juliana,Lotta,Filippa,Oliver,Lenni,Dion,Oscar H.,Oscar S.
Teräsrautela TerTeris 5. lk
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 5
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 5a
Vähä-Heikkilä VähVähis
Wäinö Aaltosen kouluWäinö Aaltonen
6. lk luokkasekajoukkue, Sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Puolalan koulu ala6a6a,6a,6a,6a
Pansion koulu6b
Haarlan kouluHaarlan kutoset
Hannunniittu HanHannunniittu
Hepokullan kouluHEP6
Ilpoisten kouluIlppari 6
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 6.lkKuusto Laura,Veera Holopainen,Leevi Suonpää,Jere Sinkko,Toni Palenius,Yli-Alho Isa,Jessa Jokinen,Laura Lehtonen,Venni Kattelus,Veikko Lähteenmäki
Kähärin kouluKähäri 6lk
Kärsämäki PalKärsämäki6
Luolavuori isot luokatLuo6
Luostarivuori MarMar/6
Moision kouluMoi
Nummenpakka NumNummi
Pääskyvuoren kouluPää
Raunistula RauRaunistula 6maLuca Karhuvaara,Kira Vapaavuori,Kukka Tuominen,Laura Jäntti,Vili Fromholdt,Rasmus Kivini,Erika Heikkilä,Anni Kalliala,Eino Korhonen,Kian Ruohonen
Sirkkalan kouluSirkkala skolaFrida,Fanny,Anna-Felicia,Edith,Casper,William,Linus,Julius,Aatu,Emma
Teräsrautela TerTeris 6p,p,t,t,t,p,p,p,t,t
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 6
Topeliuksen koulu alaTop KiituritTop,Top,Top,Top,Top,Top,Top,Top,Top,Top
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 6b
Vähä-Heikkilä VähVähis
Wäinö Aaltosen kouluWäinö Aaltonen
3. lk tytöt luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan kolmoset, tytötElli Mansikka,Noora Tamme,Hanna Halmi
Hannunniittu HanHannunniittuAlisha Pitkänen,Aino Karvinen,Siiri Koskela,Fiorella Biangue,Saara Pakomäki,Jessica Lepistö
Hepokullan kouluHepokultaFredrika Lehtonen,Lisandra Suvi,Olivia Linna,Veina Hyssälä,Joanna Lepistö,Olivia Pinomäki
Ilpoisten kouluIlppari 3Polina Titova,Aada Kesonen,Suhaila Aden,Savanna Pärssinen,Noor Al-Lami,Enni Engblom
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 3.lk TytötNita Jussila,Sofia Snell,Jemina Udd
Kähärin kouluKähäri 1Venla Manner,Eervi Saunders,Vanamo Tuomaala,Siiri koskinen,Liisa Vesalainen,Vilja Kiiskinen
Luolavuori isot luokatLuoMaasto3tytötVeera Hakamäki,Linda Laine,Lulu Polviander,Wilhelmiina Pärtty,Neea Niittula,Tuulia Hedberg
Luostarivuori MarMar/3tytötSara Söderlund,Svea Sallanen,Ilona Virtanen,Jasmiina Laitinen,Enni Susi,Serafina Tuominen
Moision kouluMoiEmmi Leino,Mea Stigell,Ilona Peromaa
Nummenpakka NumNummi 3Hajaad Hussein,Nea Veiro,Jannat Kahdim
Pansion kouluPansioMaria Ivannikova,Kaother al-Karagoly,Sindi Ngamlun
Puolalan koulu alaPuolala 3 tytötOppilas 3d,Alina Olander,Inari Setälä,Lesia Poluetkova,Minttu Piiroinen,Helmi Harmovaara
Pääskyvuoren kouluPääEssi Niittymäki,Stella Salmi,Rahaf Ali,Samantha Reijo,Linnea Nurmi,Laura Vukelic
Raunistula RauRaunistula 3lk. tytötOona Kalliala,Pinja Nieminen ,Helmiine Agge ,Karola Enroth,Kerttu Ranki,Kiira Kalliomäki
Teräsrautela TerTeris 3Viola Vainio,Lotta Hellberg,Inga Palhus,Aurora Todorova
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 3Helena Lindepuu,Aura Hellström,Ella Mäkelä
Topeliuksen koulu alaTOPElli Koskela,Karla Pyykönen,Milla Mynttinen
Vähä-Heikkilä UitUittamoSonja Ylitalo,Helmi Koivumäki,Veera Lehtonen
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiHertta Lehtonen,Ilona Heinonen,Sara Juuti,Viivi Kivi,Jasmin Suominen,Anna Janhunen
Vähä-Heikkilä VähVähisPeppi Turvanen,Pinja Kauppinen,Jenna Jokela
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenVeera Knuutila,Josefina Tenovuo,Anastasia Borodina,Alexandra Paasio,Olivia Lehto,Eerika Soininen
4. lk tytöt luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan neloset, tytötSirja Kari,Minna Salonen,Leena Lumi
Hannunniittu HanHannunniittuVenla Lehtinen,Alma Meretoja,Venla Maunuvaara,Lujain Al-Shahrablee,Aino Tähtinen,Minea Suvitie
Hepokullan kouluHepokultaJosefina Salonen,Nelly Lehtonen,Iida Syrjänen,Pihla Kaijula,Aada Kalliola,Emma Salmio
Ilpoisten kouluIlppari 4Suniya Aden,Ninni Tikkanen,Deka Abdirahman,Elise Kisonen,Suha Sinkkonen,Emilia Eriksson
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 4.lk TytötSara Suominen,Ella Virtanen,Viola Suorsa
Kähärin kouluKähäri 1Jatta Merivirta,Rurh Steudle,Neela Helemäki
Luolavuori isot luokatLuoMaasto4tytötMinea Hartikainen,Isabel Ahonen,Julia Anttinen,Nella Terho,Judith Miranda,Gisella Palasto
Luostarivuori MarMar/4tytötAnna-Kaisa Pirkkala,Kristallo Esthathiou,Alva Nybom,Katriina Pajunen,Senni Lehtonen,Iiris Uljas
Moision kouluMoiMirelle Hirsiniemi,Juliet Lehtilä,Iida Nieminen
Nummenpakka NumNummiHadir al Sheik Kazal,Kedi Seppo,Sini-Lumia Toivonen,Jemina Pettersson,Roua Abushahba,Emmi Rekola
Pansion kouluPansioLaura Heinonen,Iida Kiviluoto,Tamarah al-Lami
Puolalan koulu alaPuolala 4 tytötAiko Aho,Oppilas 4d,Matilda Huhtinen,Milena Veermans,Anna Timchenko,Helene Huhtinen
Pääskyvuoren kouluPääMaria Rannikko,Saara Tuikkala,Michelle Ruusuvaara,Olivia Myrskyranta,Alisa Sepponen,Vilja Gonzales
Raunistula RauRaunistula 4lk. tytötAida Gaye,Iiris Tulimetsä,Unna Koskela,Betta Bergström,Ella Sivil,Venla Nieminen
Sirkkalan kouluSirkkala skolaAnna Leinonen,Tilda Laine,Ada Aaltonen,Anna-Liisa Jaakola,Ronja Lindén,Alma Valli
Teräsrautela TerTeris 4.lkInka Rounas,Aava Lehto,Edit Pere
Topeliuksen koulu alaTopelius4A Ilona Varke,Aino Kyllönen,Hertta Tuominen
Vähä-Heikkilä UitUittamoAino Pukero,Inka Nordval,Elviira Ikkala
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiEnni Vaskelainen,Ilona Kuusmaa,Enni Virjonen,Venla Suoraniemi,Siiri Laakso,Jade Sirviö
Vähä-Heikkilä VähVähisHikaru Viherlaakso,Vilma Arvonen,Iiris Laine,Julianna Wahlberg,Linda Bilishenko,Lilli Laurikainen
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenErik Mustajärvi,Oliver Pulkki,Eero Ahtinen,Olivia Lakio,Lotta Adel,Elviira Silto,Jooa Veijalainen,Gabriel Ranta,Perttu Karjalainen,Ilona Jokisaari,Venla Pulliainen,Tilda Koivisto
5. lk tytöt luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan vitoset, tytötIlona Valoisa,Sanna Silvan,Katri Kerminen
Hannunniittu HanHannunniittuLara Lammervo,Helen Averson,Jessica Haavisto
Hepokullan kouluHepokultaRawan Al-Attabi,Sofia Kinnunen,Ronja Harjunpää,Adea Asllani,Maija Männistö,Ulrica Lehtonen
Ilpoisten kouluIlppari 5Oona Kivelä,Milja Markula,Viivi Kieleväinen,Livia Battilana,Melody Farzad,Kaisla Kilpi
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 5.lk TytötLilli-lotta Snell,Fahmo Abshir,Kia Lenkkeri
Kärsämäki PalKärsämäki tytöt5Kaisla Korvonen,Elli Montin,Oona Kemppainen
Luolavuori isot luokatLuoMaasto5tytötCarmen Welling,Sara Elomäki,Paula Hällfors
Luostarivuori MarMar/5tytötElsa Saivosalmi,Elsa Vira,Sara Sirviö,Eveliina Määttä,Aada Haavisto
Moision kouluMoiAlexandra Virko,Ella Viljanen,Eerika Lahnakoski
Nummenpakka NumNummi 5Jenni Keskinen,Shems al Sheik Kazal,Aasiya Yuusuf
Pansion kouluPansioZainab Abi Mosleh,Sarah al-Lami,Yasmin Sönmez
Puolalan koulu alaPuolala 5 tytötAnna-Sofia Nieminen,Saara Toivonen,Elodie Keisala,Minja Kananen,Metti Moilanen,Elisa knuutila
Pääskyvuoren kouluPääIlona Niittymäki,Ella Toivanen,Essi Ruohonen,Hanna Ervasti,Elsa Manninen,Bette Hemming
Raunistula RauRaunistula 5 lk. TytötAda Riquelme,Rauha Reväsmäki,Meri-Tuuli Hautala,Viola Salminen,Viveka Salminen,Rachel Rafkin
Sirkkalan kouluSirkkala skolaVilma Avola,Ellen Norrena,Lotta Lindroos
Teräsrautela TerTeris 5. lkSofia Holmqvist,Ella Kaskinen,Ellen Kurki
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiEmilia Toivonen,Kerttu Kulmala,Unnaveera Hämäläinen,Amanda Virta,Saaga Lankinen,Miljamaria Vähäsilta
Vähä-Heikkilä VähVähisSanelma Kantola,Oona Jokiaho,Kaisla Vahala,Saara Fahlbom,Vilma Kettunen,Taija Sinisalo
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenJessica Karling,Anneli Mansikka,Ella Jokioinen,Eveliina Lähdesmäki,Fiia Saipa,Vilja Kari
6. lk tytöt luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan kutoset, tytötSinikka Sokka,Lumi Kankaanpää,Irmeli Söderham
Hannunniittu HanHannunniittuElsa Karjalainen,Veera Kokkala,Iines Koskinen,Tinja Pirttikoski,Anni Ståhlstedt,Ida Ojala
Hepokullan kouluHepokultaJessica Heinikoski,Sofianna Salonen,Venla Vartiainen,Ellen Heikkinen,Elli Jansén,Emmi Vilander
Ilpoisten kouluIlppari 6Fanny Ahlqvist,Larissa Kisonen,Julia Lundell,Julie Parente,Dina Antonios,Saara Jaakkola
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 6.lk TytötSofia Lavonen,Viivi Saarinen,Johanna Da Silva Tuomi
Kähärin kouluKähäri 1Inkeri Kiiskinen,Nanna-Ilona Soivia,Helmi Pirilä
Kähärin kouluKähäri 2Kerttu Taponen,Minka Rauhala,Netta Marttila
Kärsämäki PalKärsämäki6 tytötJade Juvonen,Tilda Keskimäki,Emilia Liukas
Luostarivuori MarMar/6tytötVivian Haapaniemi,Inka Lukander,Ella Impiö,Kiia Karttunen
Moision kouluMoiMelinda Linko,Holly Ylitalo,Liina Leppänen
Nummenpakka NumNummiPauliina Salonen,Iina Lindström,Darja Kassatkina
Pansion kouluPansioLilja Nurminen,Matilda Lindell,Vilma Nurminen
Puolalan koulu alaPuolala 6 tytötEmilia Vigren,Elsi Tuominen,Emma Tuominen,Felicia Malanin,Viola Venhomaa,Maisu Suomi
Pääskyvuoren kouluPääPinja Ahonen,Minttu Sassa,Anniina Alamäki,Vilja Ahonen,Helin Bamerni,Pihla Kumpulainen
Raunistula RauRaunistula 6lk tytötMinttu Mellanen,Jessica Antrela,Kira Vapaavuori,Sara Rautala,Kukka Tuominen,Erika Heikkilä
Sirkkalan kouluSirkkala skolaFanny Aurén,Frida Laine,Anna-Felicia Parkatti
Teräsrautela TerTERTERIlona Koivu,Jessica Lahtonen,Mia Gorski
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiLilli Kulpakko,Saga Österman,Pihla Laivonen
Vähä-Heikkilä VähVähisElsa Viikari,Aura Heikkilä,Nuppu Humalisto
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenKerttu Nevala,Mariette Erwe,Helena Koivu,Noora Aaltonen,Jemina Mäenpää,Marianne Linjos
3. lk pojat luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan kolmoset, pojatJukka Virta,Jukka Suomi,Pekka Lehtinen
Hannunniittu HanHannunniittuMax Rosvall,Onni Vallin,Väinö Kosunen,Daniel Koivisto,Eemil Lahti,Ilari Koskinen
Hepokullan kouluHepokultaJami Lehtimäki,Casper Mäkilä,Toni Harpo,Neo Jérra,Jerry Kotajärvi,Elias Nyyssönen
Ilpoisten kouluIlppari 3Jiannis Iordanidis,Lauri Puumalainen,Miska Iljin,Akseli Jalonen,Niclas Lummi,Bai Jobe
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 3.lk PojatCorron Raddon,Johnny Koivula,Aleksanteri Arppe
Kähärin kouluKähäri 1Elias Laaksonen,Into Klen,Vilho Vuori
Luolavuori isot luokatLuoMaasto3pojatAatos Virsu,Oliver Bastman,Hugo Hongisto,Sisu Mitikka,Veikka Syrjä,Harry Kojonkoski
Luostarivuori MarMar/3pojatJurmo Lahti,Oliver Kyllönen,Leevi Lakanmaa,Reino Saivosalmi,Arvi Aalto,Rasmus Pöyhönen
Moision kouluMoiJoona Ristimäki,Aleksi Halme,Julius Ylitalo
Nummenpakka NumNummi 3Eetu Leppä,Muhammed Ates,Markus Hokkanen
Pansion kouluPansioIbrahim Shaikho,Oskar Kastein,Sisu Timonen
Puolalan koulu alaPuolala 3 pojatJooa Nikkanen,Urho Kouvonen,Eemeli Venho,Emil Viazov,Jesper Virta,Joose Kankare
Pääskyvuoren kouluPääJoona Nikula,Noel Niemi,Martti Hämäläinen,Onni Hautamäki,Aaro Sonck,Toni Saarinen
Raunistula RauRaunistula 3lk pojatOiva Helmiö ,Asla Koskela ,Eelis Nurmi,Valtteri Lammi,Otso Löytömäki,Kasper Koivumäki
Teräsrautela TerTeris 3Aaron Peltola,Oliver Aittokallio,Anton Kantonen,Kalle Huurre,Jesse Ala-Kauttu,Alvar Kaskinen
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 3Joel Rouhikko,Vili Jaakkola,Joonas Pettinen
Topeliuksen koulu alaTOP Eelis Oksa ,Daniel Ezeagbor,Aapeli Koivikko
Vähä-Heikkilä UitUittamoSampo Mialon,Konsta Vahala,Aarne Orell
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiLuka Virta,Miro Rantala,Paolo Casagrande,Onni Rauhaniemi,Niklas Honkanen,Paolo Casagrande,Onni Rauhaniemi,Nikala,Luka Virta,Miro Rantala,Ilkka Koota
Vähä-Heikkilä VähVähisAlex Hagelberg,Aarne Syrjänen,Aaro Mahlamäki,Alpo Vasseur,Lucas Boulanger,Omar Othman
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenGabriel Heiska,Eemil Jokioinen,Nooa Salmi,Jukka- Veli Nummijärvi,Vilho Neste,Eemeli Hamunen
4. lk pojat luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan neloset, pojatIlmari Ilma,Leevi Lehti,Elias Kanto
Hannunniittu HanHannunniittuKasper Suvitie,Into Herne,Matias Riipinen,Aaron Paju,Kosti Parvinen,Rasmus Laurila
Hepokullan kouluHepokultaEnzo Valo,Elliot Nurminen,Jaakob Koskinen,Roni Kylä-Kaila,Elias Levokari,Trevor Pajo
Ilpoisten kouluIlppari 4Oliver Tuominen,Teemu Kotilainen,Nino Rajamäki,Eemeli Liikanen,Eino Söderlund,Olli Kemppainen
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 4.lk PojatEmil Gavrilov,Joonas Männistö,Joonatan Aalto
Kähärin kouluKähäri 1Elias Jokinen,Leevi Äänismaa,Eero Taponen
Luolavuori isot luokatLuoMaasto4pojatAaro Salonen,Ville Liimatainen,Lauri Leppämaa,Nico Nurmio,Hugo Schildt,Eeli Koura
Luostarivuori MarMar/4pojatKaarlo Välimaa,Felix Kandolin,Nuutti Annunen,Elias Lemmetti,Olli Päkkilä,Jesper Aitos
Moision kouluMoiEmin Bacic,Lassi Rantanen,Simeon Hongisto
Nummenpakka NumNummiIbrahim Abdullahi,Otto Huttunen,Leevi Snicker,Ilari Niukko,Kivi Kauppila,Mikael Räsänen
Pansion kouluPansioBelal Kuchey,Patryk Palczyk,Timo Pukko
Puolalan koulu alaPuolala 4 pojatKaarlo Virtanen,Niclas Vuo,Niki Nuutinen,Noel Nikkanen,Dino Vuo,Sebastian Brusila
Pääskyvuoren kouluPääOiva Siipi
Raunistula RauRaunistula 4lk. pojatHannes Korhonen,Benjamin Pinomäki,Leevi Eklund,Aatos Korhonen,Henrik Auranen,Lauri Pajunen
Sirkkalan kouluSirkkala skolaJasper Pomrén,Alexander Ahlskog,Erik Sjöholm,Victor Lagerlöf,Eric Hyvönen,Lenni Laverman,Thor Fris,Markus Lindblad,Melvin Sandberg
Teräsrautela TerTeris 4.lkAtte Lehto,Anton Merensalmi,Julius Grannas,Niklas Tamminen,Max Saensamran,Eino Miikkulainen
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 4Abdifatah Jibriil,Kaarlo Kallio,Johannes Kallio
Topeliuksen koulu alaTopelius4AOnni Eriksson,Aleksi Julkunen,Ossi Topelius,Niilo Virtanen,Aleksi Orrensalo,Miro Mynttinen
Vähä-Heikkilä UitUittamoHussein Albu-Mohammed,Arno Megrikian,Eetu Saarinen
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiJulius Tuominen,Djoully Nzoko,Jimi Jalonen,Oskari Vahtera,Nuutti Virta,Veeti Soramäki
Vähä-Heikkilä VähVähisRichard Stenroos,Oskari Tarvainen,Eero Oliva
5. lk pojat luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan vitoset, pojatJuho Virta,Paavo Nurmi,Eemil Kirjonen
Hannunniittu HanHannunniittuKasper Hassel,Eero Honkanen,Wertti Lintervo
Hepokullan kouluHepokultaKasper Karvonen,Benjam Nurmi,Vilho Luotonen,Eeli Matikainen
Ilpoisten kouluIlppari 5Ilmari Kunttu,Kalle Oksman,Alvar Alanne
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 5.lk pojatAarni Mäenpää,René Vuorio,Maksim Mosin
Kärsämäki PalKärsämäki5 pojatLassi Autio,Eetu Riski,Frans Ääritalo
Luolavuori isot luokatLuoMaasto5pojatAmos Bahati,Kasperi Lehtonen,Rasmus Minkkinen
Luostarivuori MarMar/5pojatAaro Juhola,Teemu Zavialov,Jose Pöyhönen,Lucas Kyllönen
Moision kouluMoiJoonatan Tuppurainen,Vili Karonen,Lenni Leskinen
Nummenpakka NumNummi 5Lucas Perez,Musab Ahmed,Nasrudiin Hussein
Pansion kouluPansioLeon Uusitalo,Younes Kuchey,Nader de Stele
Puolalan koulu alaPuolala 5 pojatKalle Ruottinen,Aapo Boström,Nooa Aalto,Kalle Ruottinen,Aapo Boström,Nooa Aalto,Younes Anckar,Aarne Sainio,Emil Montin,Younes Anckar,Aarne Sainio,Emil Montin
Pääskyvuoren kouluPääToivo Puputti,Aatu Järvenpää,Samuli Lahermaa,Jimi Koskelo,Urho Rouna,Otto Altimir
Raunistula RauRaunistula 5lk. Pojat 1Konsta Seppänen,Ossi Seppänen,Mika Santanen,Tomi Kuusisto,Juhana Kangas,Topi Juntunen
Raunistula RauRaunistula 5lk. Pojat 2Jesper Nikander,Veikko Rauhanen,Konsta Kivimäko,Urho Vänni,Elias Hytönen,Miska Maununiemi
Sirkkalan kouluSirkkala skolaOliver Malkamäki,Emil Eriksson,Aron Irmola,Arttu Sundström,Felix Forsman,Oscar Holm
Teräsrautela TerTeris 5. lk Aatos Koivu,Niko Myllynen,Jimi Karjaluoto,Valtteri Laiho,Rico Stenberg,Joona Myllynen
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 5Alvar Itämeri,Rasmus Salonen,Edvin Itämeri
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiReda Bakkar,Aleksi Tammisto,Wilber Fomenko,Veeti Kuukkanen,Lucas Kagan,Onni Helen
Vähä-Heikkilä VähVähisLeo Stenlund,Aleksi Ylitalo,Casimir Lundahn,Jonathan Davie,Tony Grönqvist,Tomas Haltio
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenElias Lähdesmäki,Toni Linjos,Tuukka Mehtomaa,Emil Aatonen,Eero Ahtinen,Miklos Koivisto
6. lk pojat luokkatasojoukkue, joukkuemaastojuoksu
KouluJoukkueOsallistujat
Haarlan kouluHaarlan kutoset, pojatAnton Paavola,Juho Selin,Iisakki Laine
Hannunniittu HanHannunniittuTuomas Kärnä,Veeti Järveläinen,Ali Tareq,Oskar Lindgren,Abdo Najjar,Rasmus Ahokari
Hepokullan kouluHepokultaEetu Heinonen,Jesse Salminen,Vili Vataja,Miko Huusko,Konsta Sykkö,Eetu Kalliola
Ilpoisten kouluIlppari 6Otso Jokinen,Velmu Elo,Lauri Vesterlund,Aaron Heikkanen,Sakari Jalonen,Anton Dos Santos Correia
Jäkärlän kouluJäkärlänkoulu 6.lk pojatVenni Kattelus,Veikko Lähteenmäki,Leevi Suonpää
Kähärin kouluKähäri 1Matiás Hietamäki,Joonas Sipilä,Frans Roine
Kärsämäki PalKärsämäki6 pojatRasmus Salminen,Juho Koivumäki,Aku Vaahtera
Moision kouluMoiMikael Rahkala,Viljami Rantanen,Pauli Makkonen
Nummenpakka NumNummiPauli Salonen,Eemil Huttunen,Pyry Mykkänen
Pansion kouluPansioJere Santaluoto,Jasper Jarva,Dikran Dabbaghian
Puolalan koulu alaPuolala 6 pojatOppilas 6a,Riku uusitalo,Albert Badura,Aarne Autio,Envin Kangas,Grigori Seryan
Pääskyvuoren kouluPääElias Kestiö,Eemeli Juva,Jere Laakkonen,Jan Kallioinen,Sakari Österlund,Joonatan Alanko
Raunistula RauRaunistula 6lk. pojatVerner Rautala,Kian Ruohonen,Rasmus Kalliomäki,Daniel Bernoulli,Luca Karhuvaara,Eino Korhonen
Teräsrautela TerTERTERAleksanteri Järvelä,Max Nguyen,Arttu Peltola
Topeliuksen koulu alaTopeliusIikka Henriksson,Alfredo Morales,Oskari Henriksson
Vasaramäen koulu LehVasaramäkiJasper Jalonen,Veeti Puurunen,Matias Termonen,Lukas Arminen,Samuel Lindberg,Eero Uusitalo
Vähä-Heikkilä VähVähisHeikki Pasanen,Matti Garcia,Edvin Salmi,Artturi Savontaus,Lenni Laasola,Vilho Kuusisto
Wäinö Aaltosen kouluWäinö AaltonenBader Koubri,Mea Bang,Oliver Kinnunen,Elias Kaila,Myrsky Luoma,Akseli Mustajärvi
2. lk luokkasekajoukkue, Sukkulaviesti
KouluJoukkueOsallistujat
Puolalan koulu ala2a2a
Cygnaeuksen kouluBraheskolan åk 2Valavaara Linn,Penkkala Alma,Salama Iia,Svanberg Olle,Lauri Dan,Tarkko Amanda,Schaper Lisette,Eriksson Emil,Kaituri Oliver,Finnberg Anton
Haarlan kouluHaarlan kakkoset
Hannunniittu HanHannunniittu
Hepokullan kouluHEP2
Ilpoisten kouluIlppari 2
Jäkärlän kouluJäkärlä 2.lkSaara Sinkko,Darja Rykova,Alex Kalkas,Arlind Iseni,Olivia Tuominen,Aada Hartemaa,Olivia Vanto,Jimi Rinta-Jouppi,Altin Iseni,Oleksii Chverkaliuk
Kähärin kouluKähäri 2lk
Lausteen kouluLauste kakkoset
Luolavuori isot luokatLuo2
Luostarivuori MarMar/2
Moision kouluMoi
Nummenpakka NumNummi
Pääskyvuoren kouluPää
Sirkkalan kouluSirkkala skolaMilo Hindersson,Amos Söderström,Elsa Avola,Chiara Haroma,Alissa Sourander,Oscar Ahlskog,Mio Nordbäck,Jonas Törn,Fanny Fonselius,Elsa Heinonen
Teräsrautela TerTeris 2. lk
Teräsrautela SuiTeräsrautela Suikkila 2
Topeliuksen koulu alaTopelius Alex Åberg,Eero Sola,Moonika Reis,Aura Mäkinen,Mea Virta,Adam Cancara,Eero Suomi,Ruuben Koskenniemi,Sointu Tuominen,Pihla Ahola
Vähä-Heikkilä UitUittamo
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 2a
Vähä-Heikkilä VähVähis
Wäinö Aaltosen kouluWäinö Aaltonen

Koululiikkuu Turku

2016