Uinti, alakoulujen viestiuintikilpailut

KilpailupaikkaImpivaaran uimahalli
KarttalinkkiAvaa kartta selaimeen
Kilpailupäivä(t)25.1.2018 klo 12:00 - 25.1.2018 klo 14:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä12.1.2018 klo 21:00
Kilpailun tiedotluokkien 3-6 luokkatasojoukkuein sukkulaviestinä uitava kisa (3 ty + 3 po)
Säännöt
Linkki sääntöihinAvaa tästä
Rajoitukset
Alustava aikataulu
Lisätiedot
Kohderyhmä(t) Alakoulu

Ilmoittautuneet koulut/joukkueiden kokokoonpanot

4. lk luokkasekajoukkue, Viestiuinti
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 4 lkJoel Sulonen,Christian Edelman,Emilia Lundström,Alex Varjonen,Belinda Påhlsson,Elli-Lotta Maunula
Haarlan kouluHaarlan neloset, 1Nooa Niemi,Viivi Hinkkanen,Eerik Hörkkö,Miko Uusi-Jaakkola,Suvianna Lehtonen,Liina Luukkaa
Haarlan kouluHaarlan neloset, 2Stella Lehtisalo,Rocco Lankia,Viljo Turtiainen,Saana-Mari Ekström,Milla Strandfält,Veeti Kiviluoto
Hepokullan kouluHepokultaErika Lehti,Kira Lautamaja,Krista Taskinen,Niko Visuri,Vilias Virta,Eliot Nurmi,Josefiina Salonen,Aada Kalliola,Viivi Immonen,Roni Kylä-Kaila,Roni Korpinen
Kähärin kouluKähäriJustiina Junnila,Jatta Merivirta,Alvar Kankare,Iiris Paloposki,Leevi Äänismaa,Aaron Kankaro
Luolavuori isot luokatLuo4Fanni Fredriksson,Minka Haviala,Mikko Linden,Judith Miranda,Nico Nurmio,Niilo Talvitie
Luostarivuori MarMartti1Minea,Olli,Aku,Olivia,Emilia,Lucas
Luostarivuori MarMartti2Christallo,Felix,Fanhao,Nella,Victoria,Osku
Luostarivuori MarMartti3Naomi,Daniel,Johannes,Klaara,Sanni,Kristian
Hannunniittu HanNelosten 1Reima,Johanna,Krista,Reino,Raimo,Tuuli
Hannunniittu HanNelosten 2Mika,Heini,Hilla,Marko,Mikko,Hilma
Nummenpakka NumNummi AEveliina Lehtinen,Sampo Mentula,Bruno Ruiz Llerene,Anna Savolainen,Eleonora Andrejeva,Otto Huttunen
Nummenpakka NumNummi BTara Soleimanbeigi,Iilari Niukko,Kasper Varjonen,Emmi Rekola,Hadir al Sheik Kazal,Aram Azaran
Pääskyvuoren kouluPääskyvuori 1Sofia,Timofej,Oiva,Selma,Olivia,Ahti
Pääskyvuoren kouluPääskyvuori 2Lotta,Mikael,Samuel,Zahraa,Usva,Daniel
Sirkkalan kouluSirkkala 1Casimir Granvik,Lenni Laverman,Thor Friis,Amanda Vuori,Agnes Ruusumo,Nea Dahlqvist
Sirkkalan kouluSirkkala 2Ronja Linden,Markus Lindblad,Linus Nikkarla,Anni Lehtelä,Alma Valli,Linus Blomqvist
Teräsrautela TerTeris 4Julius Grannas,Anton Merensalmi,Edit Pere,Akseli Niskala,Emilia Tourunen,Nella Imponen
Wäinö Aaltosen kouluWäiskiAva Suominen,Neela Merenluoto,Alvar Aho,Sofia Koskinen,Adam Venho,Jooa Veijalainen
3. lk luokkasekajoukkue, Viestiuinti
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 3 lk joukkue 1Elsa Hanski,Axel Karsson,Noah Laapio,Lotta Luotola,Camilla Lundberg,William Vuorinen
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 3 lk joukkue 2Fedja Molin,Matilda Lind,Olivia Porres,Benny Norrman,Jerry Takolander,Sophie Wahlroos
Haarlan kouluHaarlan kolmoset, 1Julius Vuorenmaa,Camilla Aaltonen,Peppi Terviö,Pyry Narva,Timi Paalasmaa,Peppi Toivonen
Haarlan kouluHaarlan kolmoset, 2Randa Markula ,Miro Snällström,Rasmus Laine,Jenny Alpisalo,Alisa Ojanen,Valtteri Raitis
Hepokullan kouluHepokultaCasper Mäkilä,Saga Salonen,Isla Lautamaja,Skomantas Vaitiekaitis,Roope Rantanen,Lisandra Suvi
Hannunniittu HanKolmosten 1Viljami,Kiisla,Kati,Ville,Vertti,Kukka
Hannunniittu HanKolmosten 2Sami,Janina,Jenna,Seppo,Sedu,Pamela
Luostarivuori MarMarttiSvea,Erik,Mici,Jasmiina,Selja,Julius
Nummenpakka NumNummiHajaad Hussein,Tiitus Glad,Daniel Vanhanen,Nea Veiro,Senja Erkkilä,Eetu Leppä
Sirkkalan kouluSirkkala 1Oscar Neovius,Vera Granberg,Saimi Karppi,Oliver Gers,Jaakko Arifulla,Mette Vilppu
Sirkkalan kouluSirkkala 2Nella Nylund,Amilcar Jungar,Lukas Villman,Hilda Törnroos,Wilma Nylund,Mathias Ek
Teräsrautela TerTeris 3Aaron Peltola,Kalle Huurre,Mona Käki,Oliver Aittokallio,Inga Palhus,Viola Vainio
5. lk luokkasekajoukkue, Viestiuinti
KouluJoukkueOsallistujat
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 5 lkEllen Karlsson,Kasper Pikkarainen,Noah Renholm,Ellen Kaituri,Elsa Koskinen,Isak Othman
Haarlan kouluHaarlan vitoset, 1Siiri Havisto,Lauri Koskinen,Hugo Numminen,Helli-Noora Aaltonen,Heidi Auranen,Lassi Koskinen
Haarlan kouluHaarlan vitoset, 2Rosa Kyyhkynen,Vili Ojalehto,Santeri Holmberg,Laura Veteläsuo,Iida Vartiainen ,Eetu Karppinen
Luolavuori isot luokatLuo5Paula Hällfors,Lauri Halenius,Kasperi Lehtonen,Sara Elomäki,Peppi Määttä,Eemeli Kaukovalta
Pääskyvuoren kouluPääskyvuori 1Otto,Bette,Venny,Jimi,Rasmus,Veera
Pääskyvuoren kouluPääskyvuori 2Elsa,Kaisa,Aatu,Iris,Toivo,Hanna
Sirkkalan kouluSirkkala 1Judit Lindén,Benjamin Joonas,Linus Heikkonen,Frida Nygård,Filippa Wetterstein,Oscar Nylund
Teräsrautela TerTeris 5Aino Kanttari,Emil Kitinoja,Rasmus Röppänen,Iiris Aittokallio,Ellen Kurki,Aatos Koivu
Hannunniittu HanThe swimmersSeppo Nieminen,Liisa Nieminen,Tanja Nieminen,Pekka Nieminen,Teppo Nieminen,Anja Nieminen
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 5.lkMaija Grönholm,Ilari Linderborg,Eeli Kulju,Sallamari Koskinen,Ella Valdolin,Onni Helen
Wäinö Aaltosen kouluWäiski 1Jessica Karling,Viljami Vilen,Atte Pohjanjoki,Fiia Saipa,Ella Jokioinen,Eino Nyman
Wäinö Aaltosen kouluWäiski 2Rebekka Aaltonen,Joel Hakkila,Onni Malminen,Mea Bang,Elsa Hermelin,Emil Kytö
6. lk luokkasekajoukkue, Viestiuinti
KouluJoukkueOsallistujat
Aunelan kouluAunelaThomas Korvela,Sinna Varjonen,Viivi Sanaksenaho,Oona Mensonen,Aarne Tuominen,Ossi Niemistö
Cygnaeuksen kouluCygnaeus 6 lkSonja Svarfvar,Taneli Kavén,Oskar Ulenius,Janina Meriläinen,Mathilda Neovius,Anton Lindberg
Haarlan kouluHaarlan kutosetVivianna Soisalo,Konsta Koivukangas,Konsta Stranden,Pipsa Källi,Jilan Al-Sultani,Sisu Moilanen
Hannunniittu HanKutosten 1Ville,Aino,Maria,Seppo,Mika,Jenni
Hannunniittu HanKutosten 2Pekka,Maija,Ida,Riku,Risto,Tuulia
Luolavuori isot luokatLuo6Julia Mäkilä,Niilo Heikkinen,Luca Oivanen,Elsa Paavola,Matleena Kujala,Eetu Alanen
Nummenpakka NumNummiLiisi Moilanen,Waltteri Oksa,Eemil Huttunen,VyAnh Tran,Katri Niemelä,Elias Kotila
Puolalan koulu alaPuolala 6.lkKasper Kouvonen,Ronja Maude,Elli Heino,Aapo Rautee,Kasper Kainonen,Emma Nieminen
Pääskyvuoren kouluPääskyvuoriJulia Huovinen,Sakari Österlund,Eemil Somervuori,Anniina Almäki,Kata Koskinen,Johannes Mäkelä
Sirkkalan kouluSirkkala 1Edith Friis,Sebastian Karlsson,Julius Törn,Tiitu Koskinen,Frida Laine,Aatu Leinonen
Teräsrautela TerTeris 6Mia Gorski,Peetu Lehto,Max Nguyen,Viivi Laiho,Jessica Lahtonen,Arttu Peltola
Vasaramäen koulu LehVasaramäki 6.lkAino Rantala,Aarni Linderborg,Veeti Valdolin,Lilli Kulpakko,Iiris Lehmus,Evert Suominen
Wäinö Aaltosen kouluWäiski 1Iris Rautaheimo,Akseli Silto,Aleksi Leppänen,Lotta Ravanti,Venla Silfver,Max Bang
Wäinö Aaltosen kouluWäiski 2Lassi Hermelin,Peppi Kurikka,Marianne Linjos,Akseli Mustajärvi,Shahin Jahantab,Aada Heikkilä
Wäinö Aaltosen kouluWäiski 3Elias Kaila,Sani Karjalainen,Tuomas Inna,Netta Koskinen,Mariette Erwe,Jimi Mattila

Koululiikkuu Turku

2016