Tulevat tapahtumat

Sulkapallo 7-10 lk ja lukio
Kilpailupaikka: Ouluhalli Karttalinkki
Kilpailupäivä(t):05.11.2009 kello 08:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä:28.10.2009 kello 23:00

Kilpailun tiedot:

Pelataan Oulun koulujen sulkapallomestaruuksista 2- ja 4-peleissä!

Säännöt:

Koulusulkapallon sovelletut säännöt: http://www.ouka.fi/koululiikunta/kilpailukalenteri/Syyslukukausi2008/Sulkapallosaannot.htm

- Kilpailumuoto määräytyy ilmoittautuneiden määrän mukaan joko cup- tai poolimuotoisena. Jokaiselle pyritään järjestämään vähintään kaksi peliä.

- Nelinpeliparit muodostetaan saman koulun oppilaista.

- Osallistujien tulee tuntea pelisäännöt, otteluissa ei ole tuomareita, vaan pelaajat tuomitsevat ottelunsa itse.

- Pelipari ilmoittaa ottelun tuloksen välittömästi pelin jälkeen toimitsijoille.

- Pelipallot tulevat järjestäjien toimesta.

- Sarjoja voidaan yhdistää, osallistujamäärä ratkaisee.

Rajoitukset:

Koulu voi ilmoittaa Oulun koulujen välisiin kilpailuihin 6 oppilasta/paria/sarja. Koulu järjestää tarvittaessa karsintakilpailun turnaukseen halukkaille oppilaille.

Alustava aikataulu:

8.00 - 17.00

Lisätiedot:

Pelaajien eväiden syömistä varten on varattu 2. kerroksen kokoushuone, joka sijaitsee kahvion takana. Ruokien ja juomien vieminen pelikentille ja hallin puolelle on ehdottomasti kielletty.

Kilpailupaikalla sykkii Fair Play henki, niin pelikentillä kuin katsomossakin!

Tiedostot
Ilmoittautuneet
Tytöt 7.lk, Kaksinpeli
Mähönen IidaTerva Toppilan koulu
Tytöt 8.lk, Kaksinpeli
Essi SalonenMetsokankaan yläaste
Hannu AnniKarjasillan yläaste
Karjalainen LottaKarjasillan yläaste
Kosonen Milka Karjasillan yläaste
Maija PaulowMetsokankaan yläaste
Malinen JessicaKarjasillan yläaste
Mäkinen Meri-TuuliKarjasillan yläaste
Pajarinen AnniinaKarjasillan yläaste
Tytöt 9.-10.lk, Kaksinpeli
Fredriksson CaritaKarjasillan yläaste
Helena JuttulaPateniemen yläkoulu
Kallio HannaKarjasillan yläaste
Metsävainio Minna-MariaKarjasillan yläaste
Pulkkinen TaruKarjasillan yläaste
Sarkkinen HeidiKarjasillan yläaste
Åman NeaKarjasillan yläaste
Tytöt 7.lk, Nelinpeli
Tytöt 8.lk, Nelinpeli
Pajarinen ja Malinen (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Mäkinen ja Kosonen (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Karjalainen ja Hannu (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
Tytöt 9.-10.lk, Nelinpeli
Kallio ja Pulkkinen (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Åman ja Fredriksson (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Sarkkinen ja Metsävainio (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
(Pateniemen yläaste 1) Pateniemen yläkoulu
Karoliina Varis Kirsikka Kiviranta (Pateniemen yläaste 1) Pateniemen yläkoulu
Elli-Noora Juntunen ja Iiris Kouva (Laanilan yläaste 1) Laanilan yläaste
Sanna Ammunet ja Julia Liikala (Laanilan yläaste 2) Laanilan yläaste
Mirka Kinisjärvi (Maikkulan yläaste 1) Maikkulan koulu
Thea Seppänen (Maikkulan yläaste 1) Maikkulan koulu
Tytöt lukio, Kaksinpeli
Reskalenko AleksandraOulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Tytöt lukio, Nelinpeli
Paula Alajuuma ja Iida Luoto (Kastellin lukio 1) Kastellin lukio
Raskalenko Aleksandra (Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun) Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Kerola Rita (Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun) Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Pojat 7.lk, Kaksinpeli
Eetu TikkanenKarjasillan yläaste
Heikkinen PatrikTerva Toppilan koulu
Henri HaasalaPateniemen yläkoulu
Joonas KarjalainenKarjasillan yläaste
Manninen JoniTerva Toppilan koulu
Mikko KurttilaKarjasillan yläaste
Mähönen ArttuTerva Toppilan koulu
Niko BlankesteinKarjasillan yläaste
Partanen JimmyTerva Toppilan koulu
Puumalainen JyriTerva Toppilan koulu
Samu ManninenKarjasillan yläaste
Thanweekan ThanyakornTerva Toppilan koulu
Timo VeijolaKarjasillan yläaste
Pojat 8.lk, Kaksinpeli
Alakokkare HenriKarjasillan yläaste
Alasaarela JoonasKarjasillan yläaste
Alatulkkila TuomasKarjasillan yläaste
Aleksi SavelaMaikkulan koulu
Annunen AleksiTerva Toppilan koulu
Anttila SamiKarjasillan yläaste
Eemeli OikarainenPöllönkankaan yläkoulu
Eemil KiviojaPateniemen yläkoulu
Eetu MäättäMetsokankaan yläaste
Hanhela RikuKastellin koulu
Hannu VäyrynenMaikkulan koulu
Huuki SeveriKastellin koulu
Hämäläinen OttoKarjasillan yläaste
Ilari PuroilaMaikkulan koulu
Kemi NikoTerva Toppilan koulu
Kokko TopiasKarjasillan yläaste
Mattila OulaKastellin koulu
Niko AhoMetsokankaan yläaste
Osku KonttilaMetsokankaan yläaste
Otto HaapalahtiMaikkulan koulu
Patrik PyykkönenPateniemen yläkoulu
Rasmus KangasPateniemen yläkoulu
Riku KalistajaPöllönkankaan yläkoulu
Saku MoilanenMetsokankaan yläaste
Santeri TaljaMaikkulan koulu
Teemu ToivonenPöllönkankaan yläkoulu
Tuomas HeikkinenPöllönkankaan yläkoulu
Veijola JoukaKarjasillan yläaste
Vesala TomiKarjasillan yläaste
Pojat 9.-10.lk, Kaksinpeli
Autti AleksiKastellin koulu
Jere HyvärinenPateniemen yläkoulu
Kaltio SamuliKastellin koulu
Karppinen RikuKastellin koulu
Korhonen JesseKastellin koulu
Korkiakoski JoonasKarjasillan yläaste
Kyngäs Hannu Myllytullin koulu
Käsmä JuhaKastellin koulu
Köykkä SakuKarjasillan yläaste
Liimatta VilleTerva Toppilan koulu
Luusuaniemi ArttuKarjasillan yläaste
Mikko KuhalampiMaikkulan koulu
Niilo AsikainenMaikkulan koulu
Nikula JoonatanKarjasillan yläaste
Oikarinen JoonasKarjasillan yläaste
Pentinsaari PetriTerva Toppilan koulu
Ponto Mikael Myllytullin koulu
Putila VilleKastellin koulu
Repo WillePohjankartanon yläaste
Rytivaara TommiKastellin koulu
Rättilä Miska Myllytullin koulu
Samuli SeppänenMaikkulan koulu
Santeri SarsteMaikkulan koulu
Takkula SamiMyllytullin koulu
Tauriainen MikkoKarjasillan yläaste
Tikkanen MarkusKarjasillan yläaste
Tokola Ville-MattiKarjasillan yläaste
Toni NiemitaloTerva Toppilan koulu
Valtteri KärkäsMaikkulan koulu
Valtteri ParviainenMaikkulan koulu
Pojat 7.lk, Nelinpeli
Heikkinen Patrik (Terva Toppilan koulu 1) Terva Toppilan koulu
Mähönen Arttu (Terva Toppilan koulu 1) Terva Toppilan koulu
Puumalainen Jyri (Terva Toppilan koulu 2) Terva Toppilan koulu
Thanweekan Thanyakorn (Terva Toppilan koulu 2) Terva Toppilan koulu
Mikko Kurttila (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Timo Veijola (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Joonas Karjalainen (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
Eetu Tikkanen (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
Samu Manninen (Karjasillan yläaste 4) Karjasillan yläaste
Niko Blankestein (Karjasillan yläaste 4) Karjasillan yläaste
Hasani (Kastellin koulu 1) Kastellin koulu
Kuivamäki (Kastellin koulu 1) Kastellin koulu
Karjalainen (Kastellin koulu 2) Kastellin koulu
Welling (Kastellin koulu 2) Kastellin koulu
Puurunen (Kastellin koulu 3) Kastellin koulu
Kemppainen (Kastellin koulu 3) Kastellin koulu
Pihlaja (Kastellin koulu 4) Kastellin koulu
Ruonakangas (Kastellin koulu 4) Kastellin koulu
Koskela (Kastellin koulu 5) Kastellin koulu
Greus (Kastellin koulu 5) Kastellin koulu
Kujala (Kastellin koulu 6) Kastellin koulu
Takkula (Kastellin koulu 6) Kastellin koulu
Moilanen (Kastellin koulu 7) Kastellin koulu
Sandqvist (Kastellin koulu 7) Kastellin koulu
Leskelä (Kastellin koulu 8) Kastellin koulu
Nurmela (Kastellin koulu 8) Kastellin koulu
Rantakari (Kastellin koulu 9) Kastellin koulu
Risteelä (Kastellin koulu 9) Kastellin koulu
Pojat 8.lk, Nelinpeli
Alatulkkila Tuomas (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Veijola Jouka (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Anttila Sami (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
Alasaarela Joonas (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
Vesala Tomi (Karjasillan yläaste 3) Karjasillan yläaste
Hämäläinen Otto (Karjasillan yläaste 3) Karjasillan yläaste
Alakokkare Henri (Karjasillan yläaste 4) Karjasillan yläaste
Kokko Topias (Karjasillan yläaste 4) Karjasillan yläaste
Eetu Määttä (Metsokankaan yläaste 1) Metsokankaan yläaste
Saku Moilanen (Metsokankaan yläaste 1) Metsokankaan yläaste
Ilari Puroila-Santeri Talja (Maikkulan yläaste 1) Maikkulan koulu
Aleksi Savela-Hannu Väyrynen (Maikkulan yläaste 1) Maikkulan koulu
Otto Haapalahti-Saku Väliharju (Maikkulan yläaste 2) Maikkulan koulu
Eemeli Oikarainen (Pöllönkankaan yläaste 1) Pöllönkankaan yläkoulu
Teemu Toivonen (Pöllönkankaan yläaste 1) Pöllönkankaan yläkoulu
Tuomas Heikkinen (Pöllönkankaan yläaste 2) Pöllönkankaan yläkoulu
Riku Kalistaja (Pöllönkankaan yläaste 2) Pöllönkankaan yläkoulu
(Pöllönkankaan yläaste 3) Pöllönkankaan yläkoulu
Eemeli Oikarainen ja Teemu Toivonen (Pöllönkankaan yläaste 3) Pöllönkankaan yläkoulu
Tuomas Heikkinen ja Riku Kalistaja (Pöllönkankaan yläaste 4) Pöllönkankaan yläkoulu
Keränen (Kastellin koulu 1) Kastellin koulu
Hämäläinen (Kastellin koulu 1) Kastellin koulu
Nupponen (Kastellin koulu 2) Kastellin koulu
Tukeva (Kastellin koulu 2) Kastellin koulu
Rautalin (Kastellin koulu 3) Kastellin koulu
Meriläinen (Kastellin koulu 3) Kastellin koulu
Autti (Kastellin koulu 4) Kastellin koulu
Koivisto (Kastellin koulu 4) Kastellin koulu
Holappa (Kastellin koulu 5) Kastellin koulu
Veikkola (Kastellin koulu 5) Kastellin koulu
Hiltunen (Kastellin koulu 6) Kastellin koulu
Raulamo (Kastellin koulu 6) Kastellin koulu
Huuki (Kastellin koulu 7) Kastellin koulu
Ojala (Kastellin koulu 7) Kastellin koulu
Pojat 9.-10.lk, Nelinpeli
Liimatta Ville (Terva Toppilan koulu 1) Terva Toppilan koulu
Pentinsaari Petri (Terva Toppilan koulu 1) Terva Toppilan koulu
Korkiakoski Joonas (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Nikula Joonatan (Karjasillan yläaste 1) Karjasillan yläaste
Tauriainen Mikko (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
Luusuaniemi Arttu (Karjasillan yläaste 2) Karjasillan yläaste
Tokola Ville-Matti (Karjasillan yläaste 3) Karjasillan yläaste
Tikkanen Markus (Karjasillan yläaste 3) Karjasillan yläaste
Köykkä Saku (Karjasillan yläaste 4) Karjasillan yläaste
Oikarinen Joonas (Karjasillan yläaste 4) Karjasillan yläaste
Valtteri Parviainen-Niilo Asikainen (Maikkulan yläaste 1) Maikkulan koulu
Valtteri Kärkäs-Santeri Sarste (Maikkulan yläaste 1) Maikkulan koulu
Samuli Seppänen-Jukka Juutinen (Maikkulan yläaste 2) Maikkulan koulu
Takkula Sami (Myllytullin koulu 1) Myllytullin koulu
Ponto Mikael (Myllytullin koulu 1) Myllytullin koulu
Rättilä Miska (Myllytullin koulu 2) Myllytullin koulu
Kyngäs Hannu (Myllytullin koulu 2) Myllytullin koulu
Rytivaara Tommi (Kastellin koulu 1) Kastellin koulu
Knuuti (Kastellin koulu 1) Kastellin koulu
Ruonakangas (Kastellin koulu 2) Kastellin koulu
Alatarvas (Kastellin koulu 2) Kastellin koulu
Korhonen (Kastellin koulu 3) Kastellin koulu
Luomala (Kastellin koulu 3) Kastellin koulu
Autti Aleksi (Kastellin koulu 4) Kastellin koulu
Kujala (Kastellin koulu 4) Kastellin koulu
Käsmä Juha (Kastellin koulu 5) Kastellin koulu
Putila Ville (Kastellin koulu 5) Kastellin koulu
Hinkula (Kastellin koulu 6) Kastellin koulu
Väärälä (Kastellin koulu 6) Kastellin koulu
Pari 1 (Pohjankartanon yläaste 1) Pohjankartanon yläaste
Pari 1 (Pohjankartanon yläaste 1) Pohjankartanon yläaste
Pari 2 (Pohjankartanon yläaste 2) Pohjankartanon yläaste
Pari 2 (Pohjankartanon yläaste 2) Pohjankartanon yläaste
Pari 3 (Pohjankartanon yläaste 3) Pohjankartanon yläaste
Pari 3 (Pohjankartanon yläaste 3) Pohjankartanon yläaste
Pari 4 (Pohjankartanon yläaste 4) Pohjankartanon yläaste
Pari 4 (Pohjankartanon yläaste 4) Pohjankartanon yläaste
Pari 5 (Pohjankartanon yläaste 5) Pohjankartanon yläaste
Pari 5 (Pohjankartanon yläaste 5) Pohjankartanon yläaste
Pojat lukio, Kaksinpeli
Alakärppä AkselMadetojan musiikkilukio
Aleksi KemppainenMerikoski
Haapalainen JaakkoOulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Harju IlmariKastellin lukio
Kaakinen SamuliKarjasillan lukio
Koivusaari MarkoOulun Lyseon lukio
Livingstone NiiloKarjasillan lukio
Nevala HenriKarjasillan lukio
Nivala JoniOulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Nykänen LauriKastellin lukio
Sirviö JoonasKarjasillan lukio
Syväniemi MatiasOulun Lyseon lukio
Särkiniemi TopiasOulun Lyseon lukio
Taskila AatuMadetojan musiikkilukio
Valtanen VilleKarjasillan lukio
Vänttinen Ville-VeikkoOulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Pojat lukio, Nelinpeli
Nykänen Lauri (Kastellin lukio 1) Kastellin lukio
Harju Ilmari (Kastellin lukio 1) Kastellin lukio
Nevala Henri (Karjasillan lukio 1) Karjasillan lukio
Livingstone Niilo (Karjasillan lukio 1) Karjasillan lukio
Syväniemi Matias (Oulun Lyseon lukio 1) Oulun Lyseon lukio
Koivusaari Marko (Oulun Lyseon lukio 1) Oulun Lyseon lukio
Valtanen Ville (Karjasillan lukio 2) Karjasillan lukio
Kaakinen Samuli (Karjasillan lukio 2) Karjasillan lukio
Nivala Joni (Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun) Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Vänttinen Ville-Veikko (Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun) Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Alakärppä Aksel (Madetojan musiikkilukio 1) Madetojan musiikkilukio
Taskila Aatu (Madetojan musiikkilukio 1) Madetojan musiikkilukio