Tulevat tapahtumat

Luistelukilpailut
Kilpailupaikka: Raksilan tekojäärata
Kilpailupäivä(t):29.02.2012 kello 10:00
Viimeinen ilmoittautumispäivä:22.02.2012 kello 12:00

Kilpailun tiedot:

Oulussa, Raksilan urheilualueen tekojääradalla, luistellaan Oulun koulujen ja KLL:n Oulun piirin koululaisten luistelumestaruuksista short track -radalla.

Kentällä on kaksi eri suorituspaikkaa; tyttöjen rata ja poikien rata.

Säännöt:

Kilpailuohjeet on julkaistu kilpailukutsussa os. www.ouka.fi/koululiikunta.

Jälki-ilmoittautuneita ei hyväksytä.

Rajoitukset:

3.-6. luokan oppilaiden hokkarisarjoissa on osallistumisrajoitus. Koulu voi lähettää kilpailuihin 2 oppilasta/sarja.

Muissa sarjoissa ei ole rajoituksia.

Alustava aikataulu:

1.-2. luokat klo 10.00
Short track -hokkarisarjat 222,2 m (rata 111,1m) 2 kierrosta

3.-6. luokat noin klo 10.20
Short track -hokkarisarjat 333,3 m (rata 111,1m) 3 kierrosta

7.-10. luokat noin klo 12.00
Short track -hokkarisarjat 333,3 m (rata 111,1m) 3 kierrosta

Lisätiedot:

Osallistujien lähtöluettelot julkaistaan vielä ennen kilpailupäivää tarkistusta varten os. www.ouka.fi/koululiikunta.

Pesäpallostadionin pukuhuoneet ovat luistelijoiden käytössä.

Tekojääradalla on rajoitetusti sisätilaa, joten kannattaa varata riittävästi lämmintä, tuulen pitävää vaatetta mukaan.

Tiedostot
Ilmoittautuneet
Tytöt 1.lk, Short Track
Aho Emma-RiinaKorvensuoran koulu
Anna KokkoKuivasojan koulu
Antti-Roiko Anna-KaisaHintan koulu
Ella SoinilehtoLintulammen koulu
Emma Sofia RuuskanenKempele
Havana OonaKorvensuoran koulu
Hilda KellokoskiSalonpään koulu
Hilja-Maria SilvolaKempele
Jenny HaapalahtiKempele
Keto VeeraTeuvo Pakkalan koulu
Loponen LauraHintan koulu
Malla MontellKempele
Noora LeinonenKempele
Reeta MustajärviKempele
Reetta IsopahkalaSalonpään koulu
Saga DahlinSvenska Privatskolan i Uleåborg
Silja KilpiTalvikankaan koulu
Tyttö ARitaharjun koulu
Tyttö BRitaharjun koulu
Veera MoilanenLintulammen koulu
Venla LaineKuivasojan koulu
Vilma HelaakoskiTalvikankaan koulu
Pojat 1.lk, Short Track
Aarni MoilanenKastellin koulu
Arttu KyröläinenKempele
Arttu LaitilaKempele
Atte JokelaKuivasojan koulu
Benjam TurtioSalonpään koulu
Eeli KuhaSalonpään koulu
Eemi KoskeloSalonpään koulu
Eemil OhtamaaSalonpään koulu
Erik LuokkanenKempele
Eskelinen SamiKorvensuoran koulu
Hakala AaronKempele
Herkules FinningKempele
Holmi OlliTeuvo Pakkalan koulu
Jeremia AholaKempele
Juho LiedesKuivasojan koulu
Karjalainen OskariKorvensuoran koulu
Kemppainen PauliKnuutilankankaan koulu
Kokko TeemuKnuutilankankaan koulu
Konsta MiettunenTalvikankaan koulu
Lasse SäilyTalvikankaan koulu
Mertaniemi VäinöHintan koulu
Mirko TegelbergKempele
Moilanen NooaTeuvo Pakkalan koulu
Niilo MalmivaaraLintulammen koulu
Niklas KokkoLintulammen koulu
Niklas VirtanenTalvikankaan koulu
Otto VäänänenKempele
Patrick KärkkäinenTalvikankaan koulu
Pauli VaaralaKempele
Poika ARitaharjun koulu
Poika BRitaharjun koulu
Rautio JoelKempele
Rene RäsänenSvenska Privatskolan i Uleåborg
Sampo StevensonKnuutilankankaan koulu
Valtteri MustonenKempele
Valtteri TapioMetsokankaan koulu
Veeti HyytiäinenTalvikankaan koulu
Tytöt 2.lk, Short Track
Aada BergrothSvenska Privatskolan i Uleåborg
Aino-Kaisa KarhumaaSalonpään koulu
Bertta KorhonenKempele
Emma KurjenniemiKempele
Helmi LiimatainenKuivasojan koulu
Häikiö MaarielTeuvo Pakkalan koulu
Ida LoponenSvenska Privatskolan i Uleåborg
Ida RaappanaSalonpään koulu
Liila KinnunenKempele
Linnea HeikkalaKempele
Maija KäkeläKempele
Nea KorhonenTuiran koulu
Noora NykänenKuivasojan koulu
Sallmem iisaTeuvo Pakkalan koulu
Silja SoppelaTalvikankaan koulu
Sonja KokkoKempele
Sormunen KiaTeuvo Pakkalan koulu
Tyttö ARitaharjun koulu
Tyttö BRitaharjun koulu
Pojat 2.lk, Short Track
Aaro TuovinenKempele
Ahonen EeroTeuvo Pakkalan koulu
Akseli NiskalaLintulammen koulu
Alasalmi RasmusHintan koulu
Aleksi HenrikssonTalvikankaan koulu
Artturi PortaankorvaLintulammen koulu
Eelis MäättäKempele
Eemeli TörmänenSarasuon koulu
Eetu RiipiKempele
Elia LatvakoskiTalvikankaan koulu
Elia LuukkonenKempele
Emil Takalo, Eino MontinTuiran koulu
Ervasti KalleKorvensuoran koulu
Halme IiroHintan koulu
Jaakko PostiKuivasojan koulu
Joni KvistTalvikankaan koulu
Joni SoiniTalvikankaan koulu
Juho KojolaOulujoen koulu
Juho VehkalahtiKaakkurin koulu
Jurmu VilleKnuutilankankaan koulu
Juusola ViljamiNuottasaaren koulu
Kaarlo KuhaSalonpään koulu
Kalle KoskiTalvikankaan koulu
Karppinen JermuHintan koulu
Konsta KeränenMetsokankaan koulu
Korhonen ErkkaTeuvo Pakkalan koulu
Lasse KoivukangasKempele
Lasse SaarinenMetsokankaan koulu
Leevi KinnunenKastellin koulu
Maks MikkolaSvenska Privatskolan i Uleåborg
Malmi JukkaTeuvo Pakkalan koulu
Matikkala AaronNuottasaaren koulu
Miika KoskelaKempele
Niilo SuvantoSalonpään koulu
Onni LauriKempele
Oskari HaanpääTalvikankaan koulu
Otto TaskilaKempele
Pieniniemi AaroHintan koulu
Poika ARitaharjun koulu
Poika BRitaharjun koulu
Rasmus IloviitaSvenska Privatskolan i Uleåborg
Riku HärkönenKempele
Roope LoukasvuoriPaulaharjun koulu
Samu TahkolaKempele
Samu TuomaalaKaakkurin koulu
Sisu YliniemiHaukipudas
Turunen OttoTeuvo Pakkalan koulu
Ukko LeskeläOulujoen koulu
Valtteri PossakkaKuivasojan koulu
Ville PyykköTalvikankaan koulu
Väinö LuokkalaKempele
Tytöt 3.lk, Short Track
Anni KoskenniemiOulunlahden koulu
Bränfors NeaKorvensuoran koulu
Emma PaavonperäOulujoen koulu
Emma SankeloRajakylän koulu
Emmi ErvastiKempele
Essi HolmaKempele
Eveliina LopakkaPateniemen koulu
Fanni RousuKuivasojan koulu
Ida-Emilia AuranenKempele
Iivari PinjaKorvensuoran koulu
Inka KervinenLintulammen koulu
Isla LuukkonenKempele
Joutulainen SannimaijaKempele
Jutta TaipaleRitaharjun koulu
Katariina KanniainenSalonpään koulu
Kinnunen NooraKnuutilankankaan koulu
Kokko Anna-PauliinaKnuutilankankaan koulu
Laura MahlakaartoLintulammen koulu
Liimatt IlonaTeuvo Pakkalan koulu
Lotta Juntunen Kempele
Mikaela RäsänenSvenska Privatskolan i Uleåborg
Milja PietiläKempele
Minttu YlitaloKaakkurin koulu
Moilanen OonaTeuvo Pakkalan koulu
Nea SainilaKempele
Nelli KokkoSvenska Privatskolan i Uleåborg
Nelly LindroosSalonpään koulu
Noora KainuRajakylän koulu
Ollila EmiliKaukovainion koulu
Peltonen HennaPatamäen koulu
Raakel AholaKempele
Selma VälitaloHönttämäen koulu
Tuokkola LumiNuottasaaren koulu
Ulriika AholaKempele
Utriainen JennaKaukovainion koulu
Veera KukkaHönttämäen koulu
Veera UusitaloKaakkurin koulu
Vilja-Maria OunastiRitaharjun koulu
Vilma LiuskaOulunlahden koulu
Vilppola JaninaHintan koulu
Pojat 3.lk, Short Track
Aake MetsävirtaOulunlahden koulu
Aaro LaurilaKempele
Aatsinki AtteHintan koulu
Aatu RätyKaakkurin koulu
Aku SarkkinenOulunlahden koulu
Aleksi PakaslahtiKempele
Andreas TolonenKempele
Anton YlitaloHönttämäen koulu
Arttu HannulaKempele
Arttu KinnulaKempele
Eemeli MoilanenMetsokankaan koulu
Eemil HolmaSalonpään koulu
Eero KlintrupOulujoen koulu
Elias OrreveteläinenRitaharjun koulu
Haukkamaa HugoKnuutilankankaan koulu
Heikkinen JoonasKorvensuoran koulu
Henrik OravaRajakylän koulu
Jere KallinenRitaharjun koulu
Jesse KoivikkoKuivasojan koulu
Jimi UhreLintulammen koulu
Jonne KahmaHönttämäen koulu
Juho TokolaLintulammen koulu
Juntunen OskariTeuvo Pakkalan koulu
Kalle NiskanenSarasuon koulu
Kasper PuutioOulujoen koulu
Kim KäldmanSvenska Privatskolan i Uleåborg
Kurvinen MiikaNuottasaaren koulu
Kyösti TimoNuottasaaren koulu
Malmi JussiTeuvo Pakkalan koulu
Markus HeikkalaKempele
Markus KakkoPateniemen koulu
Meriläinen KonstaKoskelan koulu
Meriläinen LeeviKoskelan koulu
Määttä RamiKaukovainion koulu
Niklas PernuRajakylän koulu
Nuutti KippoPateniemen koulu
Oliver SuniKempele
Otto Pälvilä Kempele
Rajala TuukkaKnuutilankankaan koulu
Rasmus KumpuvaaraSalonpään koulu
Samu-Ville KolmonenKempele
Samuel TiikkalaSarasuon koulu
Teemu HonkanenKempele
Topi NiemeläKaakkurin koulu
Topi RuuskanenKempele
vartiainen NiklasKaukovainion koulu
Ville OttavainenMetsokankaan koulu
Ville SuhonenPaulaharjun koulu
Ville-Pekka PietiläMaikkulan koulu
Äikäs SamppaOulun normaalikoulu
Tytöt 4.lk, Short Track
Ada RäisänenKuivasojan koulu
Aho Anna-KatriinaHintan koulu
Aino KoskelaPaulaharjun koulu
Alisa HelaakoskiMyllytullin koulu
Annika Iso-SeppäläKempele
Annika LeskeläJäälin koulu
Annika LinnaKaakkurin koulu
Annika SiuruainenHönttämäen koulu
Assi SuvantoSalonpään koulu
Eeva MustajärviKempele
Elli JaatinenKempele
Emilia SorvistoKempele
Emma KoskiHönttämäen koulu
Ervasti SofiaKorvensuoran koulu
Essi HintikkaMetsokankaan koulu
Helga RonkainenSalonpään koulu
Isabella KemiRajakylän koulu
Jenni HaverinenSarasuon koulu
Jessica LaitioKaukovainion koulu
Kaisa KnuutilaKnuutilankankaan koulu
Kaisa LiisananttiRajakylän koulu
Kirsikka KnuutilaKnuutilankankaan koulu
Laura TertsunenMyllytullin koulu
Lempinen EllaOulun normaalikoulu
Lesonen MeeriKorvensuoran koulu
Maria KeränenKuivasojan koulu
Nea Hietala Kempele
Nea Mella-ahoPaulaharjun koulu
Nättinen JenniKempele
Oona AaltoKaakkurin koulu
Pilvi JolankiRitaharjun koulu
Pääkkönen HennaTeuvo Pakkalan koulu
Reetta TörmänenKaukovainion koulu
Ronja HerralaKempele
Rutanen VenlaHintan koulu
Seela PeuralahtiKempele
Sofia RäihäOulujoen koulu
Susanna PalojärviOulujoen koulu
Tarkiainen IidaTeuvo Pakkalan koulu
Valtanen TiiaKempele
Venla TuikkalaMetsokankaan koulu
Venla VaaralaKempele
Pojat 4.lk, Short Track
Teuvo Pakkalan koulu
Ailovuo BenjaminTeuvo Pakkalan koulu
Aku RätyKaakkurin koulu
Aleksi ErvastiMetsokankaan koulu
Andreas AholaKempele
Antti-Roiko AleksiHintan koulu
Arttu HyryRajakylän koulu
Arttu TuomaalaTervaväylän koulu
Artturi Aho Kempele
Asseri ParviainenKempele
Atte LylynkangasSarasuon koulu
Eerik KuhaSalonpään koulu
Elia NiemeläKaakkurin koulu
Elias AhoRitaharjun koulu
Elias HyvärinenOulunlahden koulu
Haapanen JesseKorvensuoran koulu
Harju LeoNuottasaaren koulu
Huugo VähäsöyrinkiSalonpään koulu
Jaakko LappalainenHönttämäen koulu
Joona KiviniemiMaikkulan koulu
Joose Leskelä Oulujoen koulu
Joosua TuomivaaraSarasuon koulu
Juho KärnäOulujoen koulu
Juuso YliniemiHaukipudas
Kainuharju MiikaHintan koulu
Kalle LoponenSvenska Privatskolan i Uleåborg
Kauko KnuutilaKnuutilankankaan koulu
Kemi JoonaKoskelan koulu
Kerkko KnuutilaKnuutilankankaan koulu
Kilponen VilleTeuvo Pakkalan koulu
Lauri-Kalle KarppinenKempele
Matias EeronheimoKempele
Mikko LaurilaKaukovainion koulu
Niilo MoilanenLintulammen koulu
Niko PehkonenKempele
Patrik PöytäkangasOulunlahden koulu
Pihlajaniemi AapoMyllyojan koulu
Pitsinki VeetiMyllyojan koulu
Romppainen HenrikKempele
Romppainen PatrikKempele
Samu KoskenkorvaMetsokankaan koulu
Severi MäättäRitaharjun koulu
Severi SoukkaPateniemen koulu
Siira LeeviPatamäen koulu
Säily TeemuNuottasaaren koulu
Tarkiainen SanteriKorvensuoran koulu
Tikkanen TuomasKoskelan koulu
Tuomas KälkäinenKempele
Tuomas LoponenKaukovainion koulu
Tuukka TieksolaJäälin koulu
Tuukka UosukainenHönttämäen koulu
Velmeri OjalaLintulammen koulu
Vertti VäänänenKempele
Ville KuivasRajakylän koulu
Ville Mäki-PenttiläPateniemen koulu
Ville SarkkinenKempele
Tytöt 5.lk, Short Track
Aino MäkynenKaakkurin koulu
Ainomaija LuukkonenOulujoen koulu
Anni KoivuniemiHönttämäen koulu
Ella MäättäOulujoen koulu
Emilia RounajaKaakkurin koulu
Emma VäisänenRajakylän koulu
Hautamäki PinjaKnuutilankankaan koulu
Hurskainen KatriKnuutilankankaan koulu
Ida RäisänenRajakylän koulu
Jenna SorsaSalonpään koulu
Jonna SaikkonenOulunlahden koulu
Järvinen EmiliaKaukovainion koulu
Kailonen HennaKaukovainion koulu
Katrina MäättäläKempele
Klint NeaHintan koulu
Koski EllaliisaNuottasaaren koulu
Käkelä KaisaKempele
Maria VehkaperäKastellin koulu
Meri PekkalaSvenska Privatskolan i Uleåborg
Milana PietiläLintulammen koulu
Netta TörmikoskiHönttämäen koulu
Noona KoskenkariMetsokankaan koulu
Olga LeuanniemiSalonpään koulu
Olivia Tikkakoski Kempele
Piia JolankiRitaharjun koulu
Raatikainen SallaHintan koulu
Reetta HaapalainenRitaharjun koulu
Sara Lotta Korvensuoran koulu
Sonja VaakanainenOulunlahden koulu
Susanna NeuvonenMetsokankaan koulu
Säkkinen HenriikkaNuottasaaren koulu
Taskila JenniKorvensuoran koulu
Tolonen KaroliinaKempele
Vilma PeräläLintulammen koulu
Väyrynen EveliinaKoskelan koulu
Wilma KoskeloSvenska Privatskolan i Uleåborg
Pojat 5.lk, Short Track
Aatu LeskeläOulujoen koulu
Aleksi MatinmikkoKaakkurin koulu
Aleksi MisikangasKastellin koulu
Anton KoskeloOulujoen koulu
Anton NiskalaLintulammen koulu
Arttu LaksoRitaharjun koulu
Atte LehtiniemiSvenska Privatskolan i Uleåborg
Atte TynkiläKempele
Donald PäätaloKastellin koulu
Eeli PurolaLintulammen koulu
Eemeli MikkonenRitaharjun koulu
Eemeli YlitaloHönttämäen koulu
Grönlund AleksiKoskelan koulu
Jere RaappanaSalonpään koulu
Jokinen KristianMyllyojan koulu
Joni TervonenKempele
Joona KokkoTervaväylän koulu
Joose PekkarinenHönttämäen koulu
Juntunen OskariMyllyojan koulu
Jussi-Pekka LehtolaKempele
Jämsä JaapoKaukovainion koulu
Kasperi HemmiSalonpään koulu
Kasperi SalmelaOulunlahden koulu
Kilponen MiikaTeuvo Pakkalan koulu
Lahtinen TopiKorvensuoran koulu
Lahtinen TopiKorvensuoran koulu
Lauri IlkkaOulunlahden koulu
Manninen ArttuKorvensuoran koulu
Miko Pietilä Kempele
Miro MettovaaraRajakylän koulu
Mäläskä OhtoNuottasaaren koulu
Nevasaari ArttuNuottasaaren koulu
Olli TurunenKaakkurin koulu
Ruikka UulaHintan koulu
Savela IiroHintan koulu
Savukoski AleksiKaukovainion koulu
Severi SuutarinenSvenska Privatskolan i Uleåborg
Sipilä TopiPatamäen koulu
Sulkakoski ValtteriTeuvo Pakkalan koulu
Teemu Mäki-RunsasPateniemen koulu
Tervahauta TuomasOulun normaalikoulu
Toivio AnttoKnuutilankankaan koulu
Tuulasvirta LauriKoskelan koulu
Ville KokkoRajakylän koulu
Virkkunen JoniKnuutilankankaan koulu
Wargh MikaPatamäen koulu
Tytöt 6.lk, Short Track
Allikki VitikkaRajakylän koulu
Elina NurkkalaOulunlahden koulu
Elina PalojärviHönttämäen koulu
Essi MahlakaartoLintulammen koulu
Fanni HakopääLintulammen koulu
Iida TossavainenPöllönkankaan koulu
Immonen RoosaKaukovainion koulu
Jenni OikarinenHönttämäen koulu
Katri KantolaPateniemen koulu
Katriina AuttiRajakylän koulu
Koivusipilä JuliaKorvensuoran koulu
Lehtola JennaKaukovainion koulu
Monica Sarkkinen Kempele
Mäenpää SiiriKoskelan koulu
Niinu HaapolaOulunlahden koulu
Nikula HelmiOulun normaalikoulu
Olmala AnnaKnuutilankankaan koulu
Saana AaramaaPaulaharjun koulu
Sara-Lotta AhoRitaharjun koulu
Satu NiskakangasRitaharjun koulu
Seppänen SaraKoskelan koulu
Silja-Noora Mäki-RunsasPateniemen koulu
Sini VäänänenKastellin koulu
Sonja SpårmanPaulaharjun koulu
Vaaramaa neaKoskelan koulu
Virkkunen JonnaKnuutilankankaan koulu
Pojat 6.lk, Short Track
Posio AleksiKorvensuoran koulu
Ailovuo AleksiKoskelan koulu
Aleksi PuhakkaPateniemen koulu
Eetu LampinenMetsokankaan koulu
Eetu PäkkiläRitaharjun koulu
Eetu RusanenHönttämäen koulu
Ervasti SamuliPatamäen koulu
Ilmari KlemettiläKastellin koulu
Jan-Kristian CollanRitaharjun koulu
Jesse KoskenkorvaMetsokankaan koulu
Joonas SwensPaulaharjun koulu
Juho LähdeRajakylän koulu
Juho Ruuskanen Kempele
Kalle KariniemiKaakkurin koulu
Karppinen IlariKnuutilankankaan koulu
Kemi OlliTeuvo Pakkalan koulu
Kyösti OlliNuottasaaren koulu
Luusuaniemi AatuKaukovainion koulu
Matti RiihiniemiPateniemen koulu
Mertaniemi MaunoHintan koulu
Mikko Törmä Kempele
Miska EeronheimoKempele
Pyhälä JuusoNuottasaaren koulu
Päkkilä EetuKaukovainion koulu
Rajala TuomasKnuutilankankaan koulu
Roope KariniemiKaakkurin koulu
Sami SederholmPaulaharjun koulu
Teemu KiviniemiOulujoen koulu
Tino KarjalainenRajakylän koulu
Tommi JärveläKempele
Tuisku KonstaTeuvo Pakkalan koulu
Tuovila SakuKoskelan koulu
Valtteri MeisaariHönttämäen koulu
Vilppola JoniHintan koulu
Ylimartimo JaakkoKorvensuoran koulu
Äikäs KerkkoOulun normaalikoulu
Tytöt 7.lk, Short Track
Elina LindborgMyllytullin koulu
Kaisa HäkkinenTervaväylän koulu
Sandra HekkalaRitaharjun koulu
Pojat 7.lk, Short Track
Koskela KonstaOulun normaalikoulu
Tervahauta AleksiOulun normaalikoulu
Ville-Petteri KuokkanenRitaharjun koulu
Tytöt 8.lk, Short Track
Anna-Sofia AhoRitaharjun koulu
Henna JutilaPateniemen yläkoulu
Laura OrreveteläinenPateniemen yläkoulu
Noora SaarinenPateniemen yläkoulu
Oona MoilanenPateniemen yläkoulu
Pinja KorpiPöllönkankaan yläkoulu
Veera Juntunen, Sofia ForstenPohjankartanon yläaste
Pojat 8.lk, Short Track
Tytöt 9.-10.lk, Short Track
Aino HärkönenPateniemen yläkoulu
Iida OikarinenPateniemen yläkoulu
Kiia KaipainenPateniemen yläkoulu
Pojat 9.-10.lk, Short Track